UNEC tələbələri “Az-Granata şirə və şərab emalı” zavodunda istehsalat təcrübə keçəcəklər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) əməkdaşları Ağsu rayonunda yerləşən “Az-Granata şirə və şərab emalı şirkəti”-nin 5 illik yubiley tədbirində iştirak ediblər.
Millət vəkilləri, rayon rəhbərliyi və ictimayətinin qatıldığı yubiley tədbirində UNEC-in İnzibati və təşkilati məsələlərüzrə prorektoru Şaiq Əsgərov, Qida məhsullarının texnologiyası kafedrasının müdiri, dosent Gülnisə Abbasbəyli, kafedranın müəllimləri dosent Elsevər Fərzəliyev, Şəhla Yusifzadə və digərləri iştirak ediblər. Tədbirdə bildirilib ki, UNEC-in Texnologiya və dizayn fakültəsinin məzunlarının böyük hissəsi, eyni zamanda UNEC magistrlərı “Az-Granata MMC” şirkətində çalışırlar. 2016/17-ci tədris ilindən isə tələbələr “Az-Granata şirə və şərab emalı” zavodunda istehsalat təcrübə keçəcəklər.

UNEC Students are to pass an Internship in “Az-Granata Juice and Wine Processing Plant”
The employees of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) took part in the 5th Jubilee of “Az-Granata Juice and Wine Processing Company” situated in Aghsu region.
UNEC’s Vice-rector for Administrative and Organizational Affairs Shaig Asgerov, Head of the Department Foodstuff Technology, Assistant Professor Gulnisa Abbasbeyli, teachers of the department Associated Professor Elsever Ferzeliyev and Shahla Yusifzade and others took part in the jubilee attended by the Members of the Parliament, administration of the region and the public. It was said that many UNEC alumni in Technology and Design and the graduate students as well are currently employed for “Az-Granata Ltd”. And the students will have the opportunity of passing internship in “Az-Granata Juice and Wine Processing Plant” from 2016/2017 academic year.