UNEC tələbələri “Az-Granata şirə və şərab emalı” zavodunda istehsalat təcrübə keçəcəklər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) əməkdaşları Ağsu rayonunda yerləşən “Az-Granata şirə və şərab emalı şirkəti”-nin 5 illik yubiley tədbirində iştirak ediblər.
Millət vəkilləri, rayon rəhbərliyi və ictimayətinin qatıldığı yubiley tədbirində UNEC-in İnzibati və təşkilati məsələlərüzrə prorektoru Şaiq Əsgərov, Qida məhsullarının texnologiyası kafedrasının müdiri, dosent Gülnisə Abbasbəyli, kafedranın müəllimləri dosent Elsevər Fərzəliyev, Şəhla Yusifzadə və digərləri iştirak ediblər. Tədbirdə bildirilib ki, UNEC-in Texnologiya və dizayn fakültəsinin məzunlarının böyük hissəsi, eyni zamanda UNEC magistrlərı “Az-Granata MMC” şirkətində çalışırlar. 2016/17-ci tədris ilindən isə tələbələr “Az-Granata şirə və şərab emalı” zavodunda istehsalat təcrübə keçəcəklər.

Студенты UNEC пройдут производственную практику на заводе по производству соков и вина Az-Granata
Сотрудники Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) приняли участие в мероприятии 5-летнего юбилея завода по производству соков и вина Az-Granata, который находится в Агсу.
В мероприятии при участии депутатов, руководства района и общественности приняли участие проректор по административным и организационным вопросам UNEC Шаиг Аскеров, заведующий кафедрой Технологии пищевых продуктов, доцент Гюльниса Абасбейли, преподаватели кафедры доцент Эльсевер Фарзалиев, Шахла Юсифзаде и другие. Было отмечено, что большая часть выпускников факультета Технологии и дизайна, а также магистранты UNEC работают в компании  “Az-Granata MMC”. А с 2016/17 учебного года студенты пройдут производственную практику на заводе по производству соков и вина Az-Granata.