UNEC tələbələri “Bakı Gənclər Debat Forumu 2016: Yaz” kubokunun“ ən yaxşı natiqləri” seçilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri Bakı Gənclər Debat Forumu 2016: Yaz” kubokunun qalibləri sırasında yer alıblar. Universitetin SABAH qruplarının 2-ci kurs tələbəsi Sevil Hacıyeva “ən yaxşı natiq” seçilib.  “Ən yaxşı natiq” nominasiyası üzrə SABAH qruplarının eyni kurs tələbələri Günay Bağırova 2-ci yerin, Ülviyyə Axundova isə 3-cü yerin sahibi olub.
Qeyd edək ki, may ayının 27-də Gənclər və İdman Nazirliyi, “Vətəndaş Cəmiyyətində Debat” İctimai Birliyi (DVC) tərəfindən “Respublika Gənclər Debat Forumu 2016: Yaz” layihəsinin bağlanış mərasimi keçirilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, tədbirdə əvvəlcə layihənin video-hesabatı təqdim olunub, forum çərçivəsində görülən işlərlə bağlı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, layihə Prezident İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən, 2016-cı ilin Azərbaycanda “Multikulturalizm ili” elan olunması ilə əlaqədar gənclərin bu mövzuda məlumatlılığının artırılması, ölkəmizdə multikulturalizm siyasətinin dinamik inkişafı üçün zəmin yaradılmasına dəstək olmaq məqsədilə reallaşdırılıb. Layihə çərçivəsində ümumilikdə minədək gənci əhatə edən 60 təlim, 21 turnir, 5 regional forum keçirilib.
Sonda “Bakı Gənclər Debat Forumu 2016: Yaz” kubokunun qalibləri mükafatlandırılıb. Multikulturalizm ideyalarının gənclər arasında təbliğində fəallığına görə Lənkəran, Mingəçevir, Şəki, Gəncə, İsmayıllı regional debat mərkəzləri xüsusi diplomlarla təltif olunub.
Forum çərçivəsində hər il mütəmadi olaraq ölkənin 11 regionunun (Bakı, Sumqayıt, Gəncə, Şəki, İsmayıllı, Qusar, Lənkəran, Mingəçevir, Şəmkir, Ağdam və Sabirabad) ali təhsil müəssisələrində təlimlər, regional turnirlər keçirilir. Bu tədbirlərdə gənclər mövsüm üçün aktual olan mövzular üzrə məlumatlandırılır.

UNEC Students become “the best orators” of the “Baku Youth Debate Forum 2016: Spring Cup”
Students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) become the winners of the “Baku Youth Debate Forum 2016: Spring Cup”. A second year undergraduate student of University’s SABAH Groups Sevil Hajiyeva was elected “the best orator”. The students of the same course on SABAH Groups Gunay Baghirova became 2nd and Ulviyya Akhundova 3rd in the nomination of “the best orator”.
It should be noted that the closing ceremony of the “Republic Youths’ Debate Forum 2016: Spring” project held by the Ministry of Youth and Sports, Public Association “Debate in Civil Society” took place on May 27.
AZERTAC announces that the video-report of the project took place at the beginning of the event and the information about the work done within the forum was given. It was noted that the Project is realized to raise students’ awareness in connection with the President Ilham Aliyev’s decree on announcing 2016 in Azerbaijan “the Year of Multiculturalism” and to support the creation of a foundation for the dynamic development of the policy of multiculturalism. In general 60 trainings, 21 tournaments and 5 regional forums covering thousand young people have been held within the project.
In the end the winners of “Baku Youths’ Debate Forum 2016: Spring Cup” were awarded. The regional debate centers of Lenkoran, Mingechevir, Shaki, Ganja and Ismayilli were awarded with special diplomas for the promotion of the Multicultural ideas among the youth.
Trainings and regional tournaments in the higher education institutions of 11 regions of the country (Baku, Sumgait, Ganja, Shaki, Ismayilli, Gusar, Lenkoran, Mingechevir, Shamkir, Aghdam and Sabirabad) are regularly held within the Forum every year. The young people are informed on the urgent topics of the season during the events.