UNEC tələbələri “Bakı Gənclər Debat Forumu 2016: Yaz” kubokunun“ ən yaxşı natiqləri” seçilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri Bakı Gənclər Debat Forumu 2016: Yaz” kubokunun qalibləri sırasında yer alıblar. Universitetin SABAH qruplarının 2-ci kurs tələbəsi Sevil Hacıyeva “ən yaxşı natiq” seçilib.  “Ən yaxşı natiq” nominasiyası üzrə SABAH qruplarının eyni kurs tələbələri Günay Bağırova 2-ci yerin, Ülviyyə Axundova isə 3-cü yerin sahibi olub.
Qeyd edək ki, may ayının 27-də Gənclər və İdman Nazirliyi, “Vətəndaş Cəmiyyətində Debat” İctimai Birliyi (DVC) tərəfindən “Respublika Gənclər Debat Forumu 2016: Yaz” layihəsinin bağlanış mərasimi keçirilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, tədbirdə əvvəlcə layihənin video-hesabatı təqdim olunub, forum çərçivəsində görülən işlərlə bağlı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, layihə Prezident İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən, 2016-cı ilin Azərbaycanda “Multikulturalizm ili” elan olunması ilə əlaqədar gənclərin bu mövzuda məlumatlılığının artırılması, ölkəmizdə multikulturalizm siyasətinin dinamik inkişafı üçün zəmin yaradılmasına dəstək olmaq məqsədilə reallaşdırılıb. Layihə çərçivəsində ümumilikdə minədək gənci əhatə edən 60 təlim, 21 turnir, 5 regional forum keçirilib.
Sonda “Bakı Gənclər Debat Forumu 2016: Yaz” kubokunun qalibləri mükafatlandırılıb. Multikulturalizm ideyalarının gənclər arasında təbliğində fəallığına görə Lənkəran, Mingəçevir, Şəki, Gəncə, İsmayıllı regional debat mərkəzləri xüsusi diplomlarla təltif olunub.
Forum çərçivəsində hər il mütəmadi olaraq ölkənin 11 regionunun (Bakı, Sumqayıt, Gəncə, Şəki, İsmayıllı, Qusar, Lənkəran, Mingəçevir, Şəmkir, Ağdam və Sabirabad) ali təhsil müəssisələrində təlimlər, regional turnirlər keçirilir. Bu tədbirlərdə gənclər mövsüm üçün aktual olan mövzular üzrə məlumatlandırılır.

Студенты UNEC избраны лучшими ораторами «Бакинского молодежного форума дебатов 2016: Весеннего кубка»
28 МАЯ 2016 | VIEWS:
Студенты Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) заняли место среди победителей «Бакинского молодежного форума 2016: Весеннего кубка». Студентка 2 курса групп САБАХ Севиль Гаджиева избрана «лучшим оратором». По номинации «лучший оратор» однокурсницы групп САБАХ Гюнай Багирова удостоена 2-го места, а Ульвия Ахундова 3-го места.
Следует отметить, что  27 мая при организационной поддержке Министерства молодежи и спорта, Общественного объединения «Дебаты в гражданском обществе» (ДГО) состоялась церемония закрытия «Республиканского молодежного форума дебатов 2016: Весеннего проекта».
AZƏRTAC передает, что вначале на мероприятии состоялась презентация видео-отчета проекта, в связи с проделанными в рамках форума работами дана информация.. Было отмечено, что проект в соответствии с распоряжением Президента Ильхама Алиева в связи с объявлением 2016 года «Годом мультикультурализма» проводится в целях повышения информированности молодежи в этой сфере, оказания поддержки в создании почвы для динамичного развития политики мультикультурализма в стране. В рамках проекта в целом проведены  60 тренингов, 21 турнир, 5 региональных форумов с участием тысяч молодежи.
В завершении были награждены победители «Бакинского молодежного форума дебатов 2016: Весеннего кубка». За проявленную активность в пропаганде идей мультикультурализма среди  молодежи специальными дипломами награждены региональные центры дебатов Ленкорани, Мингечевира, Шеки, Гянджи, Исмаиллы.
В рамках форума ежегодно непрерывно в высших учебных заведениях 11 регионов (Баку, Сумгаит, Гянджа, Шеки, Исмаилы, Гусар, Ленкорань, Мингечевир, Шамкир, Агдам и Сабирабад) проводятся тренинги, региональные турниры. На этих мероприятиях молодежь получает информацию по актуальным темам сезона.