UNEC tələbələri beynəlxalq biznes müsabiqəsində Azərbaycanı təmsil edəcəklər
ScreenshotUNEC tələbələri “Peak Time” Tələbələrarası Beynəlxalq Biznes müsabiqəsinin final mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıblar.
Stokholm Biznes Universitetinin təşkil etdiyi “Peak Time” Beynəlxalq Biznes müsabiqəsində 60-dan çox ölkənin 200-dən çox nüfuzlu universitetindən 1500-dək istedadlı və kreativ düşüncəli tələbə iştirak edib. Simulyasiya oyunları və biznes keyslərin həllindən ibarət olan iki mərhələli müsabiqədə UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin 4-cü kurs tələbələri Nilufər Məhəmmədcəmil qızı, Rafiq Abbasov, 3-cü kurs tələbəsi Nizam Mahmudov və məzun Kamran Osmanov iştirak edib. Güclü rəqiblər arasında bilik və bacarıqları ilə fərqlənən UNEC təmsilçiləri 80 finalçı arasında yer alıblar. Bununla da onlar Latviyanın Riqa şəhərində keçiriləcək final mərhələsində Azərbaycanı təmsil etmək hüququ qazanıblar.
1991-cü ildən keçirilən “Peak time” Tələbələrarası Beynəlxalq Biznes müsabiqəsi Baltikyanı regionda təşkil olunan ən genişmiqyaslı tədbir hesab olunur. Stockholm İqtisadiyyat Universitetinin təşkil etdiyi müsabiqə 4 mərhələdən ibarət olur və Microsoft, McKinsey&Company, Danske Bank, Civitta, Fujifilm, UPS kimi nəhəng şirkətlərin dəstəyi ilə reallaşır.

Студенты UNEC представят Азербайджан на Международном бизнес-конкурсе
Студенты UNEC получили право участия в финальном этапе Международного бизнес-конкурса среди студентов “Peak Time”.
В Международном бизнес-конкурсе  “Peak Time”, организованном Стокгольмским университетом  бизнеса, примут участие около 1500 одаренных и креативных студентов более 200 авторитетных  университетов из свыше 60 стран. В конкурсе, состоящем из двух этапов с решением симуляционных игр и бизнес-кейсов, приняли участие студенты 4 курса Международной школы экономики UNEC Нилуфар Магомеджамиль кызы, Рафик Аббасов, студент 3 курса Низам Махмудов и выпускник Камран Османов.  Представители UNEC, отличившиеся среди сильных конкурентов знаниями и способностями, завоевали место среди 80 финалистов. Таким образом,  они получили право на представление Азербайджана в финальном этапе, который состоится в городе Латвии Риге.
Международный бизнес-конкурс среди студентов “Peak time” проводится с 1991 года и считается наиболее широкомасштабным мероприятием в Прибалтийском регионе. Конкурс, организованный Стокгольмским экономическим университетом состоит из 4 этапов и реализуется при поддержке таких крупных компаний как Microsoft, McKinsey&Company, Danske Bank, Civitta, Fujifilm, UPS.