UNEC tələbələri “Coursera for Campus”da yüksək aktivlik göstərirlər
coursera12Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) Stanford Universitetinin (ABŞ) “Coursera for Campus” proqramına qoşulmasının 15-ci günündə tələbə və magistrlərin kurslardakı aktivliyi, eləcə də qazanılan nəticələr bəlli olub.
UNEC tərəfindən verilən 2369 lisenziya sahibi dünyanın aparıcı universitetlərinin kurslarından tamamilə ödənişsiz yararlanmaqda davam edir. Statistik göstəricilərə əsasən, 15 gün ərzində 3839 kurs üzrə 20767 dərs mövzusu dinlənilib.
Proqram iştirakçılarının ən çox seçdiyi kurslar siyahısında mikroiqtisadiyyat, menecment, maliyyə bazarları, maliyyə və mühasibat, marketinq, iqtisadi siyasət, qiymət strategiyaları, ekonometrika, dünya iqtisadiyyatı yer alır.
Böyük həvəslə iştirak edən tələbələr arasında kursları tamamlayanların sayında da yüksəliş davam edir. Bu günə qədər 282 nəfər artıq kursları uğurla tamamlayaraq sertifikatlara sahib olub. Onlardan 179 nəfər 1 kursu, 111 nəfər 2 kursu, 17 nəfər 3 kursu, 10 nəfər isə 4 kursu uğurla başa vurub.
Tələbələrin ən çox tamamladığı kursların ilk beşliyində isə menecment, maliyyə uçotu, qiymət strategiyaları, mühasibat, mikroiqtisadiyyat kursları dayanır.
Kurs iştirakçılarının professional səviyyədə seçdiyi kursların siyahısında ilk yerlərdə statisika, statistik proqramlaşdırma, proqram təminatı mühəndisliyi və təhlükəsizik mühəndisliyi yer alıb.
Kurslar üzrə ən çox vaxt sərf olunanlar arasında isə Maşın öyrənməsi (Machine Learning), Əməliyyat sistemləri, Data vizualizasiyası, Statistik proqramlaşdırma, Kompüter şəbəkələri, Riyaziyyat istiqamətləri liderlik edir.

Students of UNEC show high activity in “Coursera for Campus”
The activity of students and masters in the courses, as well as the results achieved were   known on the 15th day of joining Azerbaijan State University of Economics (UNEC) to Stanford University (USA) “Coursera  for Campus” program.
Owners of 2369 licenses issued by UNEC continues to use the courses of the world’s leading universities completely free of charge. According to statistics, 20,767 subjects were listened on 3,839 courses over 15 days.
The list of the most popular courses for program participants includes microeconomics, management, financial markets, finance and accounting, marketing, economic policy, pricing strategies, econometrics, and the world economy.
The number of those who completed the courses with great enthusiasm continues to grow. To date, 282 people have successfully completed the courses and received certificates. 179 of them successfully completed 1 course, 111 people successfully completed 2 courses, 17 people 3 courses, and 10 people successfully completed 4 courses.
Management, financial accounting, pricing strategies, accounting, and microeconomics courses are in the top five of the courses that students complete the most.
The list of courses chosen by the course participants at the professional level includes statistics, statistical programming, software engineering and security engineering.
Among those who spend the most time on the courses, Machine Learning, Operating Systems, Data Visualization, Statistical Programming, Computer Networks, Mathematics are the leaders.