UNEC tələbələri “Coursera for Campus”da yüksək aktivlik göstərirlər
coursera12Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) Stanford Universitetinin (ABŞ) “Coursera for Campus” proqramına qoşulmasının 15-ci günündə tələbə və magistrlərin kurslardakı aktivliyi, eləcə də qazanılan nəticələr bəlli olub.
UNEC tərəfindən verilən 2369 lisenziya sahibi dünyanın aparıcı universitetlərinin kurslarından tamamilə ödənişsiz yararlanmaqda davam edir. Statistik göstəricilərə əsasən, 15 gün ərzində 3839 kurs üzrə 20767 dərs mövzusu dinlənilib.
Proqram iştirakçılarının ən çox seçdiyi kurslar siyahısında mikroiqtisadiyyat, menecment, maliyyə bazarları, maliyyə və mühasibat, marketinq, iqtisadi siyasət, qiymət strategiyaları, ekonometrika, dünya iqtisadiyyatı yer alır.
Böyük həvəslə iştirak edən tələbələr arasında kursları tamamlayanların sayında da yüksəliş davam edir. Bu günə qədər 282 nəfər artıq kursları uğurla tamamlayaraq sertifikatlara sahib olub. Onlardan 179 nəfər 1 kursu, 111 nəfər 2 kursu, 17 nəfər 3 kursu, 10 nəfər isə 4 kursu uğurla başa vurub.
Tələbələrin ən çox tamamladığı kursların ilk beşliyində isə menecment, maliyyə uçotu, qiymət strategiyaları, mühasibat, mikroiqtisadiyyat kursları dayanır.
Kurs iştirakçılarının professional səviyyədə seçdiyi kursların siyahısında ilk yerlərdə statisika, statistik proqramlaşdırma, proqram təminatı mühəndisliyi və təhlükəsizik mühəndisliyi yer alıb.
Kurslar üzrə ən çox vaxt sərf olunanlar arasında isə Maşın öyrənməsi (Machine Learning), Əməliyyat sistemləri, Data vizualizasiyası, Statistik proqramlaşdırma, Kompüter şəbəkələri, Riyaziyyat istiqamətləri liderlik edir.

Студенты UNEC показывают высокую активность в “Coursera for Campus”
На 15-й день подключения Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) в программу Стэнфордского университета (США) «Coursera for Campus» стало известно об активности студентов и магистров на курсах, а также полученных результатах.
Владельцы 2369 лицензий, выданных  UNEC, продолжают совершенно бесплатное обучение  на курсах ведущих университетов мира. В соответствии со статистическими данными в течение 15 дней по 3839 курсам прослушаны 20767 тем урока.
Наибольшее предпочтение участниками программы  было дано курсам по микроэкономике, менеджменту, финансовым рынкам, финансам и бухгалтерии, маркетингу, экономической политике, ценовой стратегии, эконометрике, мировой экономике.
Среди студентов, которые участвуют в программе, продолжает расти число заверших курсы. На сегодняшний день 282 человека, успешно завершивших курсы, получили сертификаты. Среди них 179 человек успешно завершили 1 курс, 111 человек 2 курс, 17 человек 3 курс  и 10 человек 4 курс.
В первую пятерку больше всего завершенных студентами курсов входят курсы по менеджменту, финансовому учету, ценовой стратегии, бухгалтерии, микроэкономике.
В списке курсов, профессионально выбранных участниками, на первых местах статистика, статистическое программирование, инженерия программного обеспечения и инженерия безопасности.
Наибольшее время на курсах отводится таким направлениям как изучение машин (Machine Learning), операционные системы,  визуализация данных, статистическое программирование, компьютерные сети, математика.