UNEC tələbələri EduHack 2025-in qalib olub
UNEC-in Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsinin “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə 2-ci kurs tələbələri Rəsul Sadiqli, Amil Abdullazadə və Yəhya Camalzadənin təmsil olunduqları “DeepSense” komandası “EduHack 2025” hakaton müsabiqəsində 1-ci yerə layiq görülüblər.
Ölkənin 9 ali təhsil müəssisəsindən 12 komandanın iştirak etdiyi hakatonda UNEC komandası cəmi 8 saatlıq intensiv əməkdaşlıq və yaradıcı yanaşma ilə fərqlənərək qalib olublar.
Tələbələrin hazırladığı AutiSense: Süni İntellekt Dəstəyi ilə Autizm Təhsil Platforması layihəsi autizmli uşaqlar, valideynlər və müəllimlər üçün fərdiləşdirilmiş tədris, real vaxt təhlili və davranış yönümlü AI dəstəyi ilə innovativ yanaşmasına görə münsiflər heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
Hakaton Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu, Bakı Avrasiya Universiteti, Niğde Ömer Halisdemir Universiteti, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı və Türkiyə-Azərbaycan Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib.

23 APRIL 2025 | VIEWS:
Students of the Digital Economy Faculty at UNEC, specializing in Computer Science- Rasul Sadigli, Amil Abdullazada, and Yahya Jamalzada — achieved first place at the prestigious “EduHack 2025” hackathon as members of the “DeepSense” team.
The competition brought together 12 teams from 9 higher education institutions across the country. Demonstrating exceptional teamwork and a creative approach within an intensive 8-hour timeframe, the UNEC team distinguished themselves and secured the top position.
Their project, AutiSense: AI-Supported Autism Education Platform, received high praise from the panel of judges for its innovative concept. The platform provides personalized learning, real-time analysis, and behavior-focused artificial intelligence support tailored to children with autism, as well as their parents and educators.
The hackathon was co-organized by the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan, Baku Eurasian University, Niğde Ömer Halisdemir University, the Azerbaijan Student Youth Organizations’ Union, and the Turkey-Azerbaijan University.