UNEC tələbələri EduHack 2025-in qalib olub
UNEC-in Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsinin “Kompüter elmləri” ixtisası üzrə 2-ci kurs tələbələri Rəsul Sadiqli, Amil Abdullazadə və Yəhya Camalzadənin təmsil olunduqları “DeepSense” komandası “EduHack 2025” hakaton müsabiqəsində 1-ci yerə layiq görülüblər.
Ölkənin 9 ali təhsil müəssisəsindən 12 komandanın iştirak etdiyi hakatonda UNEC komandası cəmi 8 saatlıq intensiv əməkdaşlıq və yaradıcı yanaşma ilə fərqlənərək qalib olublar.
Tələbələrin hazırladığı AutiSense: Süni İntellekt Dəstəyi ilə Autizm Təhsil Platforması layihəsi autizmli uşaqlar, valideynlər və müəllimlər üçün fərdiləşdirilmiş tədris, real vaxt təhlili və davranış yönümlü AI dəstəyi ilə innovativ yanaşmasına görə münsiflər heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
Hakaton Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu, Bakı Avrasiya Universiteti, Niğde Ömer Halisdemir Universiteti, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı və Türkiyə-Azərbaycan Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilib.

Студенты UNEC стали победителями EduHack 2025
Команда «DeepSense» в лице студентов 2-го курса факультета Цифровой экономики UNEC по специальности «Компьютерные науки» Расула Садыглы, Амиля Абдуллазаде и Яхьи Джамалзаде заняла 1-е место в конкурсе хакатона «EduHack 2025».
В хакатоне, в котором приняли участие 12 команд из 9 высших учебных заведений страны, команда UNEC отличилась и победила, проведя в общей сложности 8 часов интенсивного сотрудничества и творческого подхода.
Разработанный студентами проект AutiSense: Образовательная платформа аутизма с поддержкой искусственного интеллекта получила высокую оценку жюри за инновационный подход с персонализированным обучением, анализом в реальном времени и поддержкой поведенческого искусственного интеллекта для детей с аутизмом, родителей и учителей.
Хакатон проведен при совместной организационной поддержке Молодёжного фонда Азербайджанской Республики, Бакинского Евразийского университета, университета Нигде Омер Халисдемир, Союза студенческих молодёжных организаций Азербайджана и Турецко-Азербайджанского университета.