UNEC tələbələri “Mən PAŞA Bank Təqaüdçüsüyəm” layihəsinin qalibi olub
1-Downloads1Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı və “PAŞA Bank”ın birgə həyata keçirdiyi “Mən PAŞA Bank təqaüdçüsüyəm” layihəsinin qaliblərinin adları açıqlanıb. Qaliblər arasında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri də var.
“PAŞA Bank”ın xüsusi təqaüdünə layiq görülən UNEC tələbələrini təqdim edirik:
1. Arzu Həsənli – SABAH Qrupları
2. Faiq Xasayev – Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi
3. Səmra Kərimli – SABAH Qrupları
Qalibləri təyin etmək üçün öncə müraciət edən tələbələrin anket formasında qeyd etdikləri motivasiyaya diqqət yetirilib. Motivasiya hissəsini kifayət qədər dolğun yazan tələblərin esselərinə baxılaraq, plagiyarizmdən keçirilib və onlar müsahibəyə dəvət ediliblər. Qalib tələbələr 1 il müddətində hər ay 100 AZN məbləğində təqaüd alacaqlar.
Qeyd: Təqaüd proqramının həyata keçirilməsində məqsəd yerli və ali təhsil müəssisələrində təhsil alan istedadlı və ictimai fəal tələbələri həvəsləndirmək, eləcə də, dövlət və qeyri-dövlət sektorları üçün güclü insan resurslarını təmin etmək və gələcək lider rəhbərlərin inkişafını möhkəmləndirməkdir. Layihədə yalnız Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin əyani şöbələrində, iqtisad yönümlü ixtisaslar (iqtisadiyyat, maliyyə, biznesin idarə edilməsi və s.) üzrə təhsil alan bakalavr pilləsinin III və IV kurs tələbələri iştirak edə bilərlər.

The names of the project winners “I am a Pasha Bank Grant-holder” implemented by the Student Youth Organization and “Pasha Bank” have been announced. Among them are the students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
We introduce the grant-aided UNEC students by “PASHA Bank”:
1. Arzu Hasanli- SABAH Groups
2. Faig Khasayev- International School of Economics
3. Semra Kerimli- SABAH Groups
The motivation stated in the application form submitted by the students was taken into account to define the winners. Then the essays of the proper motivations’ owners were checked, were gone through plagiarism and then they were invited to the interviewing. The winner students will get a scholarship of 100AZN every month within a year.
Note: The aim of the implementation of the Scholarship Program is to encourage the talented and socially active students studying in the higher education institutions of the country, as well as to ensure the strong human resource of the state and private sector and increase the development of future leaders. Only III and IV year full-time undergraduate students majoring in economy-oriented specialties (Economics, Finance and Business Administration and so on) of Azerbaijan’s higher education institutions can take part in the competition.