UNEC tələbələri “Mən PAŞA Bank Təqaüdçüsüyəm” layihəsinin qalibi olub
1-Downloads1Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı və “PAŞA Bank”ın birgə həyata keçirdiyi “Mən PAŞA Bank təqaüdçüsüyəm” layihəsinin qaliblərinin adları açıqlanıb. Qaliblər arasında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri də var.
“PAŞA Bank”ın xüsusi təqaüdünə layiq görülən UNEC tələbələrini təqdim edirik:
1. Arzu Həsənli – SABAH Qrupları
2. Faiq Xasayev – Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi
3. Səmra Kərimli – SABAH Qrupları
Qalibləri təyin etmək üçün öncə müraciət edən tələbələrin anket formasında qeyd etdikləri motivasiyaya diqqət yetirilib. Motivasiya hissəsini kifayət qədər dolğun yazan tələblərin esselərinə baxılaraq, plagiyarizmdən keçirilib və onlar müsahibəyə dəvət ediliblər. Qalib tələbələr 1 il müddətində hər ay 100 AZN məbləğində təqaüd alacaqlar.
Qeyd: Təqaüd proqramının həyata keçirilməsində məqsəd yerli və ali təhsil müəssisələrində təhsil alan istedadlı və ictimai fəal tələbələri həvəsləndirmək, eləcə də, dövlət və qeyri-dövlət sektorları üçün güclü insan resurslarını təmin etmək və gələcək lider rəhbərlərin inkişafını möhkəmləndirməkdir. Layihədə yalnız Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin əyani şöbələrində, iqtisad yönümlü ixtisaslar (iqtisadiyyat, maliyyə, biznesin idarə edilməsi və s.) üzrə təhsil alan bakalavr pilləsinin III və IV kurs tələbələri iştirak edə bilərlər.

Студенты UNEC стали победителями проекта «Я стипендиат PAŞA Bank»
Обнародованы имена победителей проекта «Я стипендиат PAŞA Bank» , осуществляемого совместно Союзом молодежных студенческих организаций Азербайджана и  “PAŞA Bank”. В числе победителей имена студентов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
Представляем имена студентов UNEC, удостоенных специальной стипендии “PAŞA Bank”:
Для определения победителей вначале были рассмотрены мотивации, указанные в формах анкеты обратившихся студентов.  Студенты, подробно написавшие мотивационную часть, чьи эссе были рассмотрены и прошли проверку на плагиаризм, были приглашены на конкурс.   Студенты-победители в течение года ежемесячно будут получать стипендию в размере 100 AZN.
Примечание:  Целью осуществления стипендиальной программы является стимулировать способных и общественно-активных студентов, обучающихся в местных и высших учреждениях высшего образования, а также обеспечить сильные человеческие ресурсы для государственных и негосударственных секторов, и усилить развитие будущих руководителей-лидеров. В проекте могут участвовать только студенты III и IV курсов, обучающиеся на очном отделении ступени бакалавра высших учебных заведений Азербайджана по экономическим профилям (экономика, финансы, управление бизнесом и др.).