UNEC tələbələri “PAŞA Bank”ın təqaüdünü qazanıblar
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin 6 tələbəsi – Nərmin  Əliyeva, Orxan Əlizadə, Toğrul Həsənov, Mirəli Həsənzadə, Şəbnəm Səlimova, Pakizə Vəlizadə Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı və PAŞA Bankın birgə həyata keçirdiyi “Mən PAŞA Bank təqaüdçüsüyəm” layihəsinin qalibi olub.
Layihədə respublikanın ali təhsil müəssisələrində iqtisadyönümlü ixtisaslar üzrə əyani təhsil alan III və IV kurs tələbələri iştirak ediblər. Müsabiqədə anketin motivasiya hissəsini dolğun yazan tələbələrin esseləri plagiat proqramından keçdikdən sonra onlar müsahibəyə dəvət ediliblər. Müsahibədən uğurla keçən 20 tələbə layihənin qalibi olub. Qaliblərə 1 il müddətində hər ay 145 AZN məbləğində təqaüd veriləcək.
Təqaüd proqramının həyata keçirilməsində məqsəd yerli və ali təhsil müəssisələrində təhsil alan istedadlı və ictimai fəal tələbələri həvəsləndirmək, eləcə də, dövlət və qeyri – dövlət sektorları üçün güclü insan resurslarını təmin etmək və gələcək lider rəhbərlərin inkişafını möhkəmləndirməkdir.

Студенты UNEC завоевали стипендию “PAŞA Bank”
6 студентов Международной школы экономики  UNEC – Нармин Алиева, Орхан Ализаде, Тогрул Гасанов, Мирали Гасанзаде, Шабнам Салимова, Пакиза Велизаде стали победителями проекта «Я стипендиат PAŞA Bank», осуществляемого PAŞA Bank совместно с Союзом молодежных студенческих организаций.
В проекте  приняли участие студенты III и IV курсов, обучающиеся на дневном отделении в высших учебных заведениях республики по специальностям экономического профиля. Эссе студентов, полностью заполнивших мотивационную часть анкеты, прошли через программу плагиата. Затем студенты были приглашены на собеседование. Успешно  прошедшие собеседование 20 студентов стали победителями проекта. Победителям в течение года ежемесячно будет выплачиваться стипендия в размере 145 AZN.
Стипендиальная программа осуществляется с целью стимулирования талантливых и активных студентов высших учебных заведений, а также обеспечения человеческих ресурсов и усиления развития будущих руководителей лидеров для государственных  и негосударственных структур.