UNEC tələbələri üçün “GREEN UNECAMP” yaz düşərgəsi keçirilib
UNEC Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi (THİK) və UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) birgə təşkilatçılığı ilə UNEC-in Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində “Yaşıl dünya naminə həmrəylik İli”nə həsr olunmuş “GREEN UNECAMP” yaz düşərgəsi təşkil olunub.
Düşərgənin məqsədi ətraf mühitin qorunması, yaşıllıqların bərpası, su ehtiyatlarından səmərəli istifadənin təmin edilməsi istiqamətində tələbələrin  və onların  asudə vaxtlarının səmərəli keçirilməsi olub.
Layihə çərçivəsində UNEC THİK-in sədri İlkan Əliyev tələbələrə düşərgənin proqramı barədə məlumat verib. Sonra UNEC Biznes Məktəbinin və SABAH mərkəzinin müəllimi Yusif Musayev “Qlobal çağırışlar və Azərbaycan nümunəsi” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. İnteraktiv sual-cavab formatında keçirilən təqdimat zamanı tələbələrin sualları cavablandırılıb, mövzu ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonra “Ekoloji Genosid” sənədli filmi nümayiş olunub. Azərbaycan rəssamlarının əsərlərindən ibarət rəsm masterklassı, futbol, voleybol və intellektual yarışlar keçirilib.
Düşərgədə UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri bir-birindən maraqlı ifaları ilə çıxış ediblər.
Maraqlı və səmərəli təşkil olunmuş yaz düşərgəsində fəal iştirak edən tələbələrə sertifikat, kubok və medallar təqdim olunub.

Для студентов UNEC состоялся весенний лагерь «GREEN UNECAMP»
При совместной организационной поддержке Студенческого профсоюзного комитета (СПК) UNEC и Студенческого научного общества UNEC в Учебно-спортивном комплексе отдыха Губы состоялся весенний лагерь «GREEN UNECAMP», посвященный «Году солидарности во имя зеленого мира».
Целью лагеря было плодотворное проведение студентами досуга в направлении обеспечения защиты окружающей среды, восстановления озеленения, эффективного использования водных ресурсов.
В рамках проекта председатель СПК Илкан Алиев дал студентам информацию о программе лагеря. Затем преподаватель Школы бизнеса и центра САБАХ UNEC Юсиф Мусаев выступил с презентацией по теме «Глобальные вызовы и пример Азербайджана». Во время презентации, состоявшейся в формате «вопрос-ответ», были даны ответы на вопросы студентов, состоялся обмен мнениями по теме.
Затем был показан документальный фильм «Экологический геноцид». Были проведены мастер-классы по живописи, составленные из произведений азербайджанских художников, проведены соревнования по футболу, волейболу и интеллектуальному развитию.
В лагере члены Творческого центра UNEC представили интересные выступления.
Студентам, активно участвовавшим в интересном и эффективно организованном весеннем лагере, были вручены дипломы, кубки и медали.