UNEC tələbələri üçün “GREEN UNECAMP” yaz düşərgəsi keçirilib
UNEC Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi (THİK) və UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) birgə təşkilatçılığı ilə UNEC-in Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində “Yaşıl dünya naminə həmrəylik İli”nə həsr olunmuş “GREEN UNECAMP” yaz düşərgəsi təşkil olunub.
Düşərgənin məqsədi ətraf mühitin qorunması, yaşıllıqların bərpası, su ehtiyatlarından səmərəli istifadənin təmin edilməsi istiqamətində tələbələrin  və onların  asudə vaxtlarının səmərəli keçirilməsi olub.
Layihə çərçivəsində UNEC THİK-in sədri İlkan Əliyev tələbələrə düşərgənin proqramı barədə məlumat verib. Sonra UNEC Biznes Məktəbinin və SABAH mərkəzinin müəllimi Yusif Musayev “Qlobal çağırışlar və Azərbaycan nümunəsi” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. İnteraktiv sual-cavab formatında keçirilən təqdimat zamanı tələbələrin sualları cavablandırılıb, mövzu ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonra “Ekoloji Genosid” sənədli filmi nümayiş olunub. Azərbaycan rəssamlarının əsərlərindən ibarət rəsm masterklassı, futbol, voleybol və intellektual yarışlar keçirilib.
Düşərgədə UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri bir-birindən maraqlı ifaları ilə çıxış ediblər.
Maraqlı və səmərəli təşkil olunmuş yaz düşərgəsində fəal iştirak edən tələbələrə sertifikat, kubok və medallar təqdim olunub.

“GREEN UNECAMP” spring camp is held for UNEC students
The “GREEN UNECAMP” spring camp dedicated to the “Year of Solidarity for the Green World” was organized in the Guba Education, Sports and Recreation Complex of UNEC under the joint organization of UNEC Student Trade Union Committee (STUC) and   Student Scientific Society (SSS) of UNEC .
The goal of the camp was to provide students and their free time in the direction of protecting the environment, restoring greenery, and ensuring the efficient use of water resources.
Within the framework of the project, the chairman of UNEC STUC, Ilkan Aliyev, informed the students about the program of the camp. Then Yusif Musayev, teacher of UNEC Business School and SABAH center, made a speech on “Global challenges and the example of Azerbaijan”. During the presentation held in an interactive question-and-answer format, students’ questions were answered and opinions were exchanged on the topic.
Then the documentary “Ecological Genocide” was shown. A painting master class, football, volleyball and intellectual competitions were held, consisting of the works of Azerbaijani artists.
In the camp, the members of the UNEC Creative Center performed interesting performances.
Certificates, trophies and medals were presented to the students who actively participated in the interesting and efficiently organized summer camp.