UNEC tələbələri üçün yeni dərslik
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) I kurs tələbələrinə ingilis dili fənni yeni dərslik əsasında keçiriləcək.
Bu məqsədlə “Xarici dillər-2” kafedrasının professor-müəllim heyətinin iştirakı ilə elmi-metodiki seminarlar təşkil olunub. Yeni dərsliklə bağlı müzakirələr aparılıb. Bildirilib ki, dərslik tələbələrin işgüzar ingilis dili səviyyəsinin artırılması və daha mükəmməl mənimsəmələri üçün faydalı olacaq. Tələbələr dərsliyi müəllimin şəxsi kabinetindən elektron formada istifadə edə bilərlər. Dərsliyin ikinci semectrdən tətbiqi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, UNEC-in SABAH qruplarının və Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələrinə ingilis dilinin tədrisində “Market Leader”  dərsliyindən  istifadə olunur.

Для студентов UNEC новый учебник
Студентам  I курса Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) дисциплина английский язык будет проводиться на основе нового учебника.
С этой целью профессорско-преподавательским составом кафедры «Иностранные языки-2» организован научно-методический семинар. В связи с новым учебником проведены обсуждения. Отмечено, что учебник будет способствовать повышению уровня и более совершенному усвоению студентами делового английского языка. Студенты смогут пользоваться учебником из личного кабинета преподавателя в электронной форме. Предусмотрено применение учебника со второго семестра.
Следует отметить, что в обучении английскому языку студентов групп САБАХ и Международной экономической школы UNEC используется учебник “Market Leader”.