UNEC tələbələri üçün yeni dərslik
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) I kurs tələbələrinə ingilis dili fənni yeni dərslik əsasında keçiriləcək.
Bu məqsədlə “Xarici dillər-2” kafedrasının professor-müəllim heyətinin iştirakı ilə elmi-metodiki seminarlar təşkil olunub. Yeni dərsliklə bağlı müzakirələr aparılıb. Bildirilib ki, dərslik tələbələrin işgüzar ingilis dili səviyyəsinin artırılması və daha mükəmməl mənimsəmələri üçün faydalı olacaq. Tələbələr dərsliyi müəllimin şəxsi kabinetindən elektron formada istifadə edə bilərlər. Dərsliyin ikinci semectrdən tətbiqi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, UNEC-in SABAH qruplarının və Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələrinə ingilis dilinin tədrisində “Market Leader”  dərsliyindən  istifadə olunur.

A new textbook for UNEC Students
The English language teaching to the first-year undergraduates of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) will be conducted on a new textbook.
To this end, scientific-methodological workshops with the participation of the academic staff of the Department of “Foreign Languages” have been organized. Discussions on the new textbook were made. It was noted that the textbook will be beneficiary for improving students’ English language skills and mastering it perfectly. Students will be able to use the electronic form of the book from the teachers’ personal cabinet. The textbook is planned to be applied beginning from the second term.
Note that, in English language training for the students of SABAH Groups and the International School of Economics the textbook “Market Leader” is already used.