UNEC tələbələrindən Beynəlxalq Kulinariya Günündə xeyriyyə aksiyası
UNEC-in Texnologiya və dizayn fakültəsinin III kurs tələbəsi Fidan Nəzərəlinin təşəbbüsü ilə keçirilən aksiyada qida məhsulları mühəndisliyi ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrin əl işləri sərgilənib. UNEC tələbələri hazırladıqları müxtəlif çeşiddə şirniyyat və un məmulatlarının satışını keçiriblər. Böyük maraq və izdihamla keçirilən aksiyada Azərbaycan Milli Kulinariya Mərkəzinin baş direktoru Tahir Əmiraslanov da iştirak edib.
Beynəlxalq Kulinariya gününün UNEC-də qeyd olunmasını yüksək qiymətləndirən T.Əmiraslanov bunu tələbələrin beynəlxalq proseslərə münasibəti kimi dəyərləndirərək, ölkə mətbəxinin tanıdılması baxımından da əhəmiyyətini vurğulayıb. Tələbələrin hazırladıqları şirniyyat və un məmulatlarına münasibət bildirən baş kulinar, həmin tələbələrin gələcəyin peşəkar qida mühəndisi və  kulinarı olacaqlarına əminliyini ifadə edib.
T.Əmiraslanov Beynəlxalq Kulinariya gününün tələbələr arasında təşkilinə görə “Qida məhsulları texnologiyası” kafedrasının müdiri Mehriban Məhərrəmovaya və aksiyada fəal iştirak edən UNEC tələbələrinə Azərbaycan Milli Kulinariya Assosiasiyasının diplomlarını təqdim edib.
UNEC-in “Qida məhsulları texnologiyası” kafedrası və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən xeyriyyə aksiyası 2 gün davam edəcək. UNEC tələbələri aksiyadan əldə olunan vəsaitlə 1 saylı Körpələr Evi və 3 saylı Uşaq Evinin sakinlərinə hədiyyələr təqdim edəcəklər.

Благотворительная акция студентов UNEC в Международный день кулинарии
На акции, состоявшейся по инициативе студентки 3 курса факультета Технологии и дизайна Фидан Назарали, были представлены ручные работы студентов обучающейся по специальности Инженерии пищевых продуктов. Студенты UNEC осуществили продажу различного ассортимента кондитерских и мучных изделий. В интересной акции принял участие также генеральный директор Центра национальной кулинарии Азербайджана Тахир Амирасланов.
Высоко оценив проведение Международного дня кулинарии в UNEC, Т.Амирасланов отметил об отношении студентов к международным процессам, подчеркнул о значении проведенной акции сточки зрения признания национальной кухни страны. Выразив свое отношение к кондитерским и мучным изделиям студентов, генеральный кулинар с уверенностью отметил о профессиональных инженерах и кулинарах, которыми они станут в будущем.
Т.Амирасланов за организацию Международного дня кулинарии среди студентов представил дипломы Ассоциации национальной кулинарии Азербайджана заведующей кафедрой «Технологии пищевых продуктов» Мехрибан Магеррамовой и активным студентам  UNEC.
Акция, состоявшейся при организации кафедры «Технология пищевых продуктов» и Комитета Студенческого Профессионального Союза UNEC будет продолжаться 2 дня.Средства, вырученные студентами UNEC будут представлены воспитанникам Детского дома № 3 и Ясли №1..