UNEC tələbələrindən beynəlxalq müsabiqədə möhtəşəm qələbə
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (İSE) tələbələri “CIMA – İnkişaf etməkdə olan Liderlər Müsabiqəsi 2020”nin qalibi oldular.
CGMA İnkişaf etməkdə olan Liderlər Yarışması sabahın gənc biznes liderlərinin ən yaxşısını seçmək üçün hazırlanmış biznes müsabiqədir. Yarışın məqsədi tələbələrin maliyyə və biznesin idarəedilməsi sahəsindəki bilik və bacarıqlarının inkişafına dəstək olmaq və həmin bacarıqların nümayişinə şərait yaratmaqdır.
Bu il “CIMA- İnkişaf etməkdə olan Liderlər Müsabiqəsi 2020”də Azərbaycan da daxil olmaqla, dünyanın 8 ölkəsinin 21 universitetindən 392 tələbə iştirak etdi. Dörd mərhələdən ibarət müsabiqənin final mərhələsi Polşada onlayn formada təşkil olundu.
Müsabiqədə UNEC-i “The Going Concern” komandası təmsil edib. Komandanın rəhbəri Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Aqil Əzizov olub.
Müsabiqənin final mərhələsində UNEC komandası Rusiyanın “Team ICFO” və Ukraynanın “Team Fortune” rəqib komandaları ilə yarışıb. Gərgin və maraqlı keçən yarışmada UNEC-in komandası qalib olub.
Qalib komandamızın üzvləri Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin builki məzunları Mirələm Əkbərli, Samir Məmmədov, Ayla Əliyeva və Arzu Tofiqlidir.
Möhtəşəm qələbə münasibətilə tələbə-məzunlarımızı təbrik edirik, onlara yeni-yeni uğurlar arzulayırıq!
Qeyd: CIMA (Sertifikatlı İdarəetmə Mühasibləri İnstitutu) dünyanın ən böyük və aparıcı idarəetmə mühasiblərinin peşəkar təşkilatıdır. CIMA, iş dünyasının tələb etdiyi kritik bilik və bacarıqları inkişaf etdirməyə kömək edən və bütün dünyada böyük və ya kiçik biznes sahələrində, dövlət və ya özəl sektorda fəaliyyət göstərmək üçün lazımi keyfiyyətləri formalaşdıran təşkilatdır.

Соревнование развивающихся лидеров CGMA – это соревнование, для выбора лучшего бизнес-лидера будущего. Целью соревнования является оказание поддержки студентам в развитии знаний и способностей в сфере финансов и управления бизнеса и создание условий для демонстрации этих способностей.
В этом году в соревновании «CIMA- развивающихся лидеров 2020» включая Азербайджан, приняли участие 392 студента из 21 университета 8 стран. Финальный этап соревнования, который проводился в четыре этапа, был организован в Польше в режиме онлайн.
На соревновании UNEC представила команда “The Going Concern”. Руководитель команды директор Международной школы экономики Агиль Азизов.
На финальном этапе соревнования команда UNEC состязалась с соперничающими командами России “Team ICFO” и Украины “Team Fortune”. В напряженном и интересном соревновании команда UNEC одержала победу.
Члены команды-победительницы выпускники этого года Международной школы экономики Миралем Акберли, Самир Мамедов, Айла Алиева и Арзу Тофигли.
Поздравляем студентов-выпускников с прекрасной победой и желаем им новых и новых побед!
Примечание: CIMA (Сертифицированный институт специалистов по управленческому учету) крупнейшая в мире и ведущая организация управленческих бухгалтеров. CIMA является организацией, которая помогает развитию критического мышления и способностей, требуемых в деловом мире, и которая формирует необходимые качества для осуществления деятельности в крупном и малом бизнесе, государственных или частных секторах во всем мире.