UNEC tələbələrindən beynəlxalq müsabiqədə möhtəşəm qələbə
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (İSE) tələbələri “CIMA – İnkişaf etməkdə olan Liderlər Müsabiqəsi 2020”nin qalibi oldular.
CGMA İnkişaf etməkdə olan Liderlər Yarışması sabahın gənc biznes liderlərinin ən yaxşısını seçmək üçün hazırlanmış biznes müsabiqədir. Yarışın məqsədi tələbələrin maliyyə və biznesin idarəedilməsi sahəsindəki bilik və bacarıqlarının inkişafına dəstək olmaq və həmin bacarıqların nümayişinə şərait yaratmaqdır.
Bu il “CIMA- İnkişaf etməkdə olan Liderlər Müsabiqəsi 2020”də Azərbaycan da daxil olmaqla, dünyanın 8 ölkəsinin 21 universitetindən 392 tələbə iştirak etdi. Dörd mərhələdən ibarət müsabiqənin final mərhələsi Polşada onlayn formada təşkil olundu.
Müsabiqədə UNEC-i “The Going Concern” komandası təmsil edib. Komandanın rəhbəri Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Aqil Əzizov olub.
Müsabiqənin final mərhələsində UNEC komandası Rusiyanın “Team ICFO” və Ukraynanın “Team Fortune” rəqib komandaları ilə yarışıb. Gərgin və maraqlı keçən yarışmada UNEC-in komandası qalib olub.
Qalib komandamızın üzvləri Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin builki məzunları Mirələm Əkbərli, Samir Məmmədov, Ayla Əliyeva və Arzu Tofiqlidir.
Möhtəşəm qələbə münasibətilə tələbə-məzunlarımızı təbrik edirik, onlara yeni-yeni uğurlar arzulayırıq!
Qeyd: CIMA (Sertifikatlı İdarəetmə Mühasibləri İnstitutu) dünyanın ən böyük və aparıcı idarəetmə mühasiblərinin peşəkar təşkilatıdır. CIMA, iş dünyasının tələb etdiyi kritik bilik və bacarıqları inkişaf etdirməyə kömək edən və bütün dünyada böyük və ya kiçik biznes sahələrində, dövlət və ya özəl sektorda fəaliyyət göstərmək üçün lazımi keyfiyyətləri formalaşdıran təşkilatdır.

Great victory in the international competition from UNEC students
Students of International School of Economics (ISE) of UNEC have won “CIMA – Emerging Leaders Competition 2020”.
CGMA Emerging Leaders Competition is a business competition designed to select the best of tomorrow’s young business leaders. The purpose of the competition is to support the development of students’ knowledge and skills in the field of finance and business management and to promote the demonstration of these skills.
This year, 392 students from 21 universities in 8 countries, including Azerbaijan, have participated in “CIMA-Emerging Leaders Competition 2020”. The final stage of the four-stage competition was held online in Poland.
UNEC has been represented by “The Going Concern” team. The team was led by Agil Azizov, director of  International School of Economics.
In the final stage of the competition, the UNEC team competed with Russia’s Team “Team ICFO” and Ukraine’s team “Team Fortune”. The UNEC team won the intense and interesting competition.
The members of our winning team are this year’s graduates of the International School of Economics Miralam Akbarli, Samir Mammadov, Ayla Aliyeva and Arzu Tofigli.
We congratulate our students and graduates on the great victory and wish them new success!
Note: CIMA (Chartered   Institute of   Management Accountants) is the world’s largest and leading professional organization of management accountants. CIMA is an organization that helps develop the critical knowledge and skills   required by the business world  and builds the qualities needed to operate in large or small businesses, public or private, worldwide.