UNEC tələbələrinə tövsiyə: Elmi-tədqiqat uğurlu karyeranın təməlidir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Gənc İqtisadi Tədqiqatlar Klubu” layihəsi çərçivəsində tədbir keçirilib. Azərbaycan Respublikası Prezidenti Yanında Gənclər Fondu və UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirin məqsədi tələbələrdə elmi-tədqiqat işinə marağı artırmaqdır. Tədbirdə UNEC tələbələri ilə birlikdə iş adamları da iştirak ediblər.
UNEC TEC sədri Əvəzağa Məlikov iştirakçılara cəmiyyətin fəaliyyəti barədə məlumat verib. Sonra “Avtoqraf” jurnalının təsisçisi və baş redaktoru Ramin Musayev “Qloballaşan dünyada uğurlu biznes qurmaq” mövzusunda çıxış edib. Bildirib ki, biznesdə uğur qazanmaq üçün ən vacib amil çeviklik, planlılıq və təşkilati bacarıqların formalaşdırılmasıdır.
Tələbələrə uğurlu karyera qurmaq imkanlarından danışan “Caspian Development Bank”ın departament direktoru Sənan Həsənov bildirib ki, gənclərin elmi-tədqiqata önəm verməsi çox vacibdir. Elmi-tədqiqat uğurlu karyeranın təməlidir.

Пожелание студентам UNEC: Научное исследование – основа успешной карьеры
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) в рамках проекта «Клуб экономических исследований» состоялось мероприятие. Целью мероприятия, состоявшегося при организационной поддержке Фонда молодежи при Президенте Азербайджанской Республики и Студенческой молодежной организации (СМО) UNEC,  является повышение у студентов интереса к научно-исследовательской работе. В мероприятии вместе со студентами UNEC приняли участие также деловые люди.
Председатель СМО UNEC Авезага Меликов дал участникам мероприятия информацию о деятельности общества.  Затем учредитель и главный редактор журнала «Автограф» Рамин Мусаев выступил на тему «Создание успешного бизнеса в мире глобализации», Он отметил, что для завоевания успеха в бизнесе  самым важным фактором является ловкость, формирование способностей планирования и организаторских способностей.
Директор департамента “Caspian Development Bank” Санан Гасанов рассказав студентам о возможностях построения успешной карьеры, отметил, что очень важно для молодежи уделять внимания научным исследованиям. Научное исследование – основа успешной карьеры.