UNEC tələbələrinə tövsiyə: Elmi-tədqiqat uğurlu karyeranın təməlidir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Gənc İqtisadi Tədqiqatlar Klubu” layihəsi çərçivəsində tədbir keçirilib. Azərbaycan Respublikası Prezidenti Yanında Gənclər Fondu və UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirin məqsədi tələbələrdə elmi-tədqiqat işinə marağı artırmaqdır. Tədbirdə UNEC tələbələri ilə birlikdə iş adamları da iştirak ediblər.
UNEC TEC sədri Əvəzağa Məlikov iştirakçılara cəmiyyətin fəaliyyəti barədə məlumat verib. Sonra “Avtoqraf” jurnalının təsisçisi və baş redaktoru Ramin Musayev “Qloballaşan dünyada uğurlu biznes qurmaq” mövzusunda çıxış edib. Bildirib ki, biznesdə uğur qazanmaq üçün ən vacib amil çeviklik, planlılıq və təşkilati bacarıqların formalaşdırılmasıdır.
Tələbələrə uğurlu karyera qurmaq imkanlarından danışan “Caspian Development Bank”ın departament direktoru Sənan Həsənov bildirib ki, gənclərin elmi-tədqiqata önəm verməsi çox vacibdir. Elmi-tədqiqat uğurlu karyeranın təməlidir.

UNEC Students were advised: Scientific- research is the Foundation of Successful Career
Event within the “Young Economic Research Club” Project has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). Event organized by the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan and UNEC Student Scientific Society was targeted to increase students’ interest in scientific- research. Along with UNEC students the businesspeople also attended the event.
UNEC SSS Chairman Avazagha Malikov informed the participants about the society’s performance. Then the founder and editor-in-chief of the journal “Autograph” Ramin Musayev lectured on “To Build a Successful Business in Globalized World”. He said the most important factor of succeeding in business is the formation of dexterity, planning and organizational skills.
Speaking on the topic career opportunities, the Director of the Caspian Development Bank Department Senan Hasanov said that the students should give attention to scientific research. The scientific- research is the foundation of successful career.