UNEC tələbəsi “Golden Byte 2017”nin ölkə qalibləri sırasında
Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Azərbaycanın ilk dəfə iştirak etdiyi “Golden Byte-2017” beynəlxalq İT çempionatının ölkə finalı keçirilib.
UNEC-in Texnologiya və dizayn fakültəsinin IV kurs tələbəsi Fəqan Çələbizadə “Web Project” nominasiyasında “Tag-wishes” layihəsi ilə ikinci yerə layiq görülüb.
Qeyd edək ki, yalnız Azərbaycandan 780 iştirakçının qeydiyyatdan keçdiyi çempionatın seçim turlarına 450, final mərhələsinə isə 100 nəfər vəsiqə qazana bilmişdi. Layihələr 8 fərqli nominasiyada təqdim edilib: Start Up Сhallenge, Web Project, Game Design, Character Design, Mobile Development, Internet of things və 10-17 yaş arası iştirakçılar üçün Junior Competition. Təqdim edilən layihələrin əsas mövzusu isə “Invent. Create. Change” (“İcad et. Yarat. Dəyiş”) olub.
İkinci və üçüncü yerlərin qaliblərinə müsabiqənin partnyorları olan Lenovo, Huawei, Maxi.az və Ultra şirkətlərinin hədiyyələri təqdim edilib.
Çempionat STEP Kompüter Akademiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilir.
TagWishes layihəsi Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, “Kapital Bank” ASC, UNEC və İnnovativ Biznes-İnkubatorun (İBİ) birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında keçirilən “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinin, eləcə də Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin tabeliyində İnformasiya Texnologiyalarının İnkişafı Dövlət Fondunun qrant müsabiqəsinin qalibi olub.
TagWishes.com UNEC tələbəsinin hazırladığı sosial şəbəkədir. Bu sosial şəbəkə vasitəsi ilə istifadəçilər hədiyyə almaq istədikləri əşyaları, arzu və məqsədlərini səhifələrində yerləşdirirlər. TagWishes proqramının mobil əlavəsini buradan yükləyə bilərsiniz.

UNEC Student is among the Country’s Winners of “Golden Byte 2017”
The final of the International IT Championship “Golden Byte 2017” held with support of the Ministry of Education for the first time in Azerbaijan has taken place.
The fourth-year undergraduate student of the Faculty of Technology and Design of UNEC Fagan Chelebizade’s Project “Tag Wishes” took II place in the nomination “Web Project”.
Note that, 450 people of 780 participants reached to the selection stage of the championship from Azerbaijan, 100 were selected for the final. Projects were introduced in 8 different nominations: Start Up Challenge, Web Project, Game Design, Character Design, Mobile Development, Internet of things and Junior Competition for the participants between 10-17. The main topic of the projects presented was “Invent. Create. Change”.
The winners of II and III places were introduced gifts presented by the partners of the rivalry Lenovo, Huawei, Maxi.az and Ultra.
The TagWishes Project has become the winner of the Business Idea Competition “Made in Azerbaijan” jointly held among the students by the Ministry of Education, Ministry of Youth and Sports, “Capital Bank” OSC, UNEC and Innovative Business Incubator, as well as the granting competition held by the State Fund for the Development of Information Technologies under the Ministry of Communication and Higher Technologies.
TagWishes is a social networking developed by UNEC student. The users place the things they want to receive as a gift, their desires and goal on their profile via the network. The mobile application of the TagWishes can be downloaded here