UNEC tələbəsinin komandası “TEKNOFEST 2024”ün qalibi oldu!
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsinin II kurs tələbəsi Aşurbəy Məmmədzadənin rəhbərlik etdiyi “Versetech” komandası “TEKNOFEST 2024”ün Antalyada keçirilən final turunda “Psixologiyada texnoloji tətbiqlər” kateqoriyası üzrə birinci yerə layiq görülüb.
Türkiyənin Adana şəhərində keçirilən mükafatlandırılma mərasimində UNEC tələbəsi Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan tərəfindən təltif edilib.
32 komandaya qarşı yarışan “Versetech” komandası “PsychoAI” layihəsi ilə 76.88 xal toplayaraq, 80.000 TL məbləğində birincilik mükafatını əldə edib.
Qeyd edək ki, Türkiyənin ən böyük aviasiya, kosmos və texnologiya festivalı olan TEXNOFEST-də bu il 788161 komandanın 1 630 000 iştirakçısı ilə rekord say qeydə alınıb.

Команда студента UNEC стала победителем «TEKNOFEST 2024»!
Команда «Versetech», возглавляемая студентом II курса факультета Цифровой экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Ашурбеком Мамедзаде, на финальном туре «TEKNOFEST 2024», состоявшемся в Анталии по категории «Технологические применения в психологии», удостоена первого места.
На церемонии награждения, состоявшейся в турецком городе Адане, студент UNEC награжден Президентом Турецкой Республики Реджепом Тайипом Эрдоган.
Соревнуясь с 32 командами, команда «Versetech» набрала 76,88 балла с проектом «PsychoAI», и завоевала первый приз в размере 80 000 TL.
Отметим, что на крупнейшем фестивале авиации, космоса и технологии TEXNOFEST Турции в этом году было зарегистрировано рекордное количество участников 1 630 000 человек из 788 161 команды.