UNEC tələbəsinin möhtəşəm uğuru: Dünyada ən yüksək nəticə
UNEC-in tələbəsi ACCA-nin (Association of Chartered Certified Accountants – İmtiyazlı Sertifikatlaşdırılmış Mühasiblər Assosiyasiyası) Financial Reporting (Maliyyə hesabatı) imtahanında dünyada ən yüksək nəticəni əldə edib.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (İSE) 2-ci kurs tələbəsi Nizgan Cəbiyeva dünyanın bir çox ölkəsindən Financial Reporting imtahanında iştirak edən tələbələr arasında ən yüksək nəticə ilə (97%) ACCA-nin Global Prizewinner (Qlobal mükafatçı) adını və pul mükafatını qazanıb.
N.Cəbiyeva bundan öncə 96% nəticə ilə ACCA-nin Financial Accounting (f3) (Maliyyə uçotu) sertifikatını əldə etmişdi.
ACCA haqqında: ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants — İmtiyazlı Sertifikatlaşdırılmış Mühasiblər Assosiyasiyası) – maliyyə, mühasibat uçotu və audit sahəsində peşəkar mütəxəssislərin qlobal birliyidir. ACCA imtahanları dünyanın aparıcı beynəlxalq şirkətlərı tərəfindən tanınır və işə qəbul zamanı yüksək qiymətləndirilir.

Большой успех студентки UNEC: самый высокий результат в мире
Студентка UNEC на экзамене ACCA (Association of Chartered Certified Accountants — Ассоциация привилегированных сертифицированных бухгалтеров) Financial Reporting (Финансовый учет) достигла самого высокого результата в мире.
Студентка 2 курса Международной школы экономики (İSE) Низгян Джабиева среди студентов, участвующих из многих зарубежных стран в экзамене Financial Reporting, показав самый высокий результат (97%), получила звание Global Prizewinner (Глобальный победитель) ACCA и денежную премию.
Ранее Н.Джабиева, показав 96% результат, получила сертификат ACCA Financial Accounting (f3) (Финансовый учет).
Об ACCA: ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants — Ассоциация привилегированных сертифицированных бухгалтеров) – это глобальная ассоциация профессионалов в сфере финансов, бухгалтерского учета и аудита. Экзамены ACCA признаются ведущими международными компаниями мира и высоко ценятся при приеме на работу.