Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov 7-8 noyabr tarixlərində Türkiyənin Uludağ Universitetinin dəvəti ilə Bursa şəhərində olub.
Səfər çərçivəsində Uludağ Universiteti ilə UNEC arasında maliyyə və biznesin idarəedilməsi ixtisaslarında magistratura pilləsi üzrə ikili diplom proqramlarının açılması məqsədilə müvafiq müqavilə imzalanıb.
UNEC-in rektoru, həmçinin, Uludağ Universitetinin Türk Ocaqları ilə birgə təşkil etdiyi “Hər il bir böyük türk: Məhəmmədhüseyin Şəhriyar” beynəlxalq elm festivalının açılış mərasimində çıxış edib.
Səfər çərçivəsində Ədalət Muradov Bursada iqtisadiyyat üzrə təhsil alan bir qrup Azərbaycanlı magistr və doktorantlarla da görüşüb və onların akademik karyeralarını UNEC-də davam etdirmək imkanlarını müzakirə edib.

UNEC с университетом Улудаг приступил к программе двойного диплома магистра
7-8 ноября ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), профессор Адалат Мурадов по приглашению турецкого университета Улудаг посетил город Бурсу.
В рамках визита между университетом Улудаг и UNEC в целях открытия программы двойного диплома на ступени магистратуры по специальностям  управления финансами и бизнесом подписан соответствующий контракт.
Ректор UNEC также принял участие на церемонии открытия международного научного фестиваля «Каждый год один великий турок: Магомедгусейн Шахрияр», организованного при совместной поддержке университета Улудаг и Турк оджаглары.
В рамках визита Адалат Мурадов встретился с группой магистрантов и докторантов, получающих образование по экономике в городе Бурса,  и обсудил вопросы о возможностях продолжения академической карьеры UNEC.