Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov 7-8 noyabr tarixlərində Türkiyənin Uludağ Universitetinin dəvəti ilə Bursa şəhərində olub.
Səfər çərçivəsində Uludağ Universiteti ilə UNEC arasında maliyyə və biznesin idarəedilməsi ixtisaslarında magistratura pilləsi üzrə ikili diplom proqramlarının açılması məqsədilə müvafiq müqavilə imzalanıb.
UNEC-in rektoru, həmçinin, Uludağ Universitetinin Türk Ocaqları ilə birgə təşkil etdiyi “Hər il bir böyük türk: Məhəmmədhüseyin Şəhriyar” beynəlxalq elm festivalının açılış mərasimində çıxış edib.
Səfər çərçivəsində Ədalət Muradov Bursada iqtisadiyyat üzrə təhsil alan bir qrup Azərbaycanlı magistr və doktorantlarla da görüşüb və onların akademik karyeralarını UNEC-də davam etdirmək imkanlarını müzakirə edib.

UNEC launch a Dual Diploma Graduate Program with the Uludagh University
Rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Professor Adalat Muradov was on business in the city of Bursa with the invitation of the Uludagh University of Turkey through November 7-8.
An appropriate contract targeted in establishing dual diploma Graduate Program in Finance and Business Administration between the Uludagh University and UNEC was signed within the trip.
UNEC Rector also made a speech in the opening ceremony of the international science festival “Every Year One Great Turkic: Mahammadhuseyn Shahriyar” jointly organized by the Uludagh University and Turkish Hearths.
Adalat Muradov met with a group of Azerbaijani graduate and doctoral students majoring in Economy in Bursa and discussed the opportunities of continuing their academic careers at UNEC.