UNEC magistrantlarının Almaniyanın Yena Fridrix Şiller Universitetində ödənişsiz təhsil almaq imkanı olacaq
20 AVQUST 2015 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Almaniyanın nüfuzlu Yena Fridrix Şiller Universitetinin İqtisadiyyat və Biznes Administrasiya Məktəbi arasında ikitərəfli “Əməkdaşlıq Müqaviləsi” imzalanıb.
Tərəflər arasında bağlanmış müqavilənin prioritet məqsədi tələbə və müəllimlərin qarşılıqlı mübadiləsinin həyata keçirilməsi, birgə elmi tədqiqatların aparılması və nəşrlərin hazırlanması, elmi-praktik konfransların, təhsil və mədəniyyət proqramlarının təşkil olunması daxildir.
Müqaviləyə əsasən, iki universitet arasında tələbələrin ən azı bir semestr olmaqla qarşılıqlı mübadiləsi nəzərdə tutulmuşdur. Mübadilə proqramına qoşulan tələbələr üçün təhsil haqqı ödənişsizdir və daxil olduqları universitetdə ən azı iki semestr tədris almış olmalıdırlar.
Məlumat üçün bildirək ki, Almaniyanın nüfuzlu Yena Fridrix Şiller Universiteti dünya üzrə “QS” reytinqində 397-ci, “Webometrics”in dünya üzrə reytinqində 235-ci, Avropa üzrə 86-ci pilləsində qərarlaşıb.

UNEC Masters will have a chance of getting free education at Friedrich Schiller University Jena of Germany
20 AUGUST 2015 | VIEWS:
Bilateral “Contract of Cooperation” was signed between Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and School of Economics and Business Administration of the prestigious Friedrich Schiller University Jena of Germany.
The priority aim of the contract signed by parties is to implement the student and teaching personnel’s exchange, carrying out the joint research works and publications and the organization of scientific- practical conferences, educational and cultural programs.
Students’ mutual exchange between the two universities is intended to be implemented at least one semester in accordance with the contract. The exchange Program is free and the students are to study at least two semesters in the University they were enrolled.
To inform you we want to point that the prestigious Friedrich Schiller University Jena of Germany is the 397th of “QS” rating, 235th of “Webometrics” of the World and 86th of the Europe.