Vətən müharibəsinin şəhidi Əhmədağa İsgəndərovun ailəsi ziyarət edilib
UNEC Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Rüfət Süleymanlı və THİK fəalları Vətən müharibəsində qəhrəmancasına şəhid olan UNEC-in məzunu  Əhmədağa İsgəndərovun   ailəsini ziyarət ediblər.
Görüşdə şəhidin valideynləri övladları ilə bağlı xatirələrini danışıblar. Əhmədağanın çox mehriban, ailəsinə çox bağlı övlad olduğunu, vətənini də ailəsi qədər sevdiyini deyiblər. Şəhidin həyat yoldaşı Əhmədağa ilə qürur duyduğunu, onun yadigarı olan qız övladının atası ilə fəxr edəcəyini vurğulayıb.
Fakültənin həmkarlar təşkilatının sədri Bikəxanım Xuduyeva Vətən müharibəsində torpaqlarımız uğrunda döyüşən, canlarından keçən oğullarımızın xatirəsinin əbədiləşdirilməsi üçün auditoriyalara şəhid məzunlarımızın adlarının veriləcəyini diqqətə çatdırıb.
Görüşdə UNEC Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Rüfət Süleymanlı THİK-in Fəxri Fərmanını şəhidin ailəsinə təqdim edib. Bildirib ki, Əhmədağa İsgəndorovun  əziz xatirəsi hər birimizin qəlbində əbədi olaraq yaşayacaqdır.
Əhmədağa İsgəndərov
Əhmədağa İsgəndərov 20 sentyabr 1989-cu ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1996-2007-ci illərdə Bakı şəhəri N.Nərimanov rayonu 82 nömrəli məktəbdə orta təhsil alıb. 2007-ci ildə qəbul imtahanında yüksək nəticə göstərərək (614.75 bal) UNEC-in İnformatika və idarəetmə fakültəsinin “Menecment” ixtisasına qəbul olub. Məzun olduqdan sonra, 2011-2012-ci illərdə həqiqi hərbi xidmətdə olub. 2013-cü ildən ölkənin aparıcı şirkətlərindən birində İnsan resursları mütəxəssisi olaraq  əmək fəaliyyətinə başlayıb və həmin şirkətdə İnsan resursları əməliyyatları bölmə müdiri vəzifəsinədək qədər yüksəlib.
21 sentyabr 2020-ci ildə  Azərbaycan Respublikası Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidməti tərəfindən hərbi toplanışa çağırılıb, sentyabrın 27-də başlayan Vətən Müharibəsinin ilk günlərindən döyüşlərə qatılıb. Cəbrayıl-Füzuli-Hadrut istiqamətindəki döyüş əməliyyatlarında iştirak edib. Oktyabrın 7-də Füzuli rayonu uğrunda gedən döyüşlərdə xidməti vəzifəsini icra edərkən qəhrəmancasına şəhid olub.
Kürdəxanı qəbristanlığında dəfn olunub.
Ölümündən sonra Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamı ilə “Vətən uğrunda”, “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalları ilə təltif edilib.

The family of Ahmadaga Iskenderov, a martyr of the Patriotic War, was visited
Chairman of UNEC Student Trade Union Committee Rufat Suleymanli and THIK activists visited the family of Ahmadaga Iskenderov, a graduate of UNEC who was heroically martyred in the Patriotic War.
At the meeting, the parents of the martyr told their memories about their children. They said that Ahmadaga was a very kind and devoted son to his family, and loved his country as much as his family. He emphasized that he is proud of the martyr’s wife, Ahmadaga, and will be proud of the father of his daughter, who is his relic.
Bikakhanim Khuduyeva, the chairperson of the trade union organization of the faculty, pointed out that the names of our martyred graduates will be given to the audience in order to perpetuate the memory of our sons who fought for our land and died in the Patriotic War.
At the meeting, Chairman of UNEC Student Trade Union Committee Rufat Suleymanli presented the Honorary Decree of THIK to the martyr’s family. He said that the dear memory of Ahmadaga Iskendorov will live forever in the hearts of each of us.
Ahmadaga Iskanderov
Ahmadaga Iskenderov was born on September 20, 1989 in Baku. In 1996-2007, he received secondary education at school number 82, N.Narimanov district, Baku city. In 2007, after showing a high result in the entrance exam (614.75 points), he was admitted to the “Management” specialty of the Faculty of Informatics and Management of UNEC. After graduation, he served in active military service in 2011-2012. In 2013, he started working as a Human Resources specialist in one of the country’s leading companies and rose to the position of Head of Human Resources Operations in that company.
On September 21, 2020, he was called to military training by the State Service for Mobilization and Conscription of the Republic of Azerbaijan, and participated in the battles from the first days of the Patriotic War, which began on September 27. He took part in military operations in the Jabrayil-Fuzuli-Hadrut direction. On October 7, he was heroically martyred while performing his duty in the battles for the Fuzuli region.
He was buried in the Kurdakhani cemetery.
After his death, by order of the President of the Republic of Azerbaijan, he was awarded the “For the Motherland” and “For the Liberation of Jabrayil” medals.