Xanım Pərviz qızı Əzizova
2016-2020-ci ildə Azərbaycan Pedaqoji Universitetinin Təsviri incəsənət müəllimliyi ixtisası üzrə bakalavr dərəcəsi almışdır.
2021-2023-ci illərdə Naxçıvan Dövlət Universitetinin Təsviri incəsənət tarixi və nəzəriyyəsi üzrə magistr dərəcəsi almışdır.
2011-2012-ci ildə “Azərland Şirkətlər Qrupu” MMC-də kompüter üzrə iş aparıcısı vəzifəsində çalışmışdır.
2012-2024-ci illərdə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin İKT mərkəzində mühəndis vəzifəsində çalışmışdır.
2023-ci ildən hal-hazıradək Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Dizayn» kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.

Ханум Парвиз гызы Азизова
В 2016-2020 годах получила степень бакалавра в области преподавания изобразительного искусства в Азербайджанском педагогическом университете.
В 2021-2023 годах получила степень магистра Истории и теории изобразительного искусства Нахчыванского государственного университета.
В 2011-2012 годах работала компьютерным менеджером в ООО «Группа компаний «Азерленд».
В 2012-2024 годах работала инженером в центре ИКТ Азербайджанского университета архитектуры и строительства.
С 2023 года по настоящее время работает преподавателем кафедры «Дизайн» Азербайджанского государственного экономического университета.