“Xarici dilin öyrənilməsində İnnovativ Strategiyalar” adlı I Beynəlxalq Forum keçiriləcək
bf133333333 iyun 2023-cü il tarixində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü ilə əlaqədar Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) dil mərkəzi olan UNEC Language Center-in təşkilatçılığı (ULC) və “British Council”un dəstəyi ilə “Xarici dilin öyrənilməsində İnnovativ Strategiyalar” adlı  I Beynəlxalq Forum keçiriləcək.
Forumda ali təhsil müəssisələrinin, orta məktəb və tədris kurslarının xarici dil müəllimləri, eləcə də gələcək karyerasını bu sahə üzrə davam etdirmək istəyən şəxslər iştirak edə bilərlər. Forum çərçivəsində xarici dilin tədrisində keyfiyyətin yüksəldilməsi, dil öyrənilməsi zamanı effektiv strategiyalar, bu sahə üzrə aktual problemlər və onların həlli yolları istiqamətində müzakirələrin aparılması nəzərdə tutulub.
Xarici və yerli mütəxəssislərin çıxış edəcəyi forumun sonunda iştirakçılara sertifikat təqdim olunacaq.

Состоится I Международный форум «Инновационные стратегии в обучении иностранному языку»
13 июня 2023 года в связи 100-летием со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева при организации UNEC Language Center, который является языковым центром Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), и поддержке «British Council» состоится I Международный форум «Инновационные стратегии в обучении иностранному языку».
В форуме могут принять участие преподаватели иностранных языков высших учебных заведений, средних школ и учебных курсов, а также лица, желающие продолжить свою карьеру в этой сфере. В рамках форума предусматривается повышение качества в обучении иностранному языку, эффективная стратегия, актуальные проблемы в этой сфере и проведение дискуссий в направлении путей их решения.
В конце форума, в котором будут выступать зарубежные и местные специалисты, участникам будут представлены сертификаты.