Xəyalə Nizami qızı Hacıyevakhayala.haciyeva@unec.edu.az,
Təhsil: Azərdaycan Dövlət İqtisad Universiteti, “Ümumi iqtisadiyyat”, “Qiymət və qiymətin əmələ gəlməsi” (bakalavr) – 1998-2003;
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, “Biznesin idarə edilməsi”, “Biznesin təşkili və idarə edilməsi (menecment üzrə) (magistr) – 2003-2006.
Səhiyyə Nazirliyi, RDM – kadrlar üzrə inspektor – 2001-2002;
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Texnologiya və dizayn”, “Əmtəəşünaslıq” “Kommersiya” fakültələri – 2002-2015;
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Magistratura mərkəzi” – 2015-2022, mütəxəssis;
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq magistratura və doktorantura mərkəzi Katibliyinin “Qeydiyyat, uçot və sənədləşmə” bölməsinin rəhbəri – 29.09.2022
UNEC-in təşkilatçılığı ilə 31 avqust-04 sentyabr 2020-ci il tarixlərində “Distant təhsildə tədrisin təşkili və metodiki təminat” mövzusunda keçirilən təlimlərdə iştirakına görə sertifikatla təltif edilmişdir.
İnzibati heyət üçün 16 sentyabr – 04 noyabr 2022-ci il tarixlərində keçirilmiş “Soft skills” (yumşaq bacarıqlar) təlimlərində iştirak etmiş və fərqlənmə sertifikatı ilə təltif edilmişdir.

khayala.haciyeva@unec.edu.az,
Азербайджанский государственный экономический университет, «Общая экономика», «Цена и ценообразование» (бакалавр) – 1998-2003;
Азербайджанский государственный экономический университет, «Управление бизнесом», «Организация и управление бизнесом» (по менеджменту) (магистр) – 2003-2006.
Министерство здравоохранения, РДЦ – инспектор по кадрам – 2001-2002;
Факультеты «Технология и дизайн», «Товароведение», «Коммерция» Азербайджанского государственного экономического университета – 2002-2015;
Центр магистратуры Азербайджанского государственного экономического университета– 2015-2022, специалист;
Руководитель отдела «Регистрация, учет и документация» Секретариата Международного центра магистратуры и докторантуры Азербайджанского государственного экономического университета – 29.09.2022
Награждена сертификатом за участие в тренингах, организованных UNEC с 31 августа по 4 сентября 2020 года на тему «Организация обучения и методическое обеспечение в дистанционном образовании».
Приняла участие в тренинге «Soft skills» (мягкие навыки) для административного состава, проходившем с 16 сентября по 4 ноября 2022 года, и была награждена сертификатом отличия.