YAP UNEC Ərazi İlk Partiya Təşkilatı: 94+94
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü münasibətilə UNEC-in 94 nəfər əməkdaş və tələbəsi Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) sıralarına daxil olub. UNEC-in YAP sıralarına yeni qəbil olunan əməkdaş və tələbələrinin üzvlük vəsiqələri Ulu Öndərin anadan olmasının 94 illiyi ilə bağlı keçirilən tədbirdə təqdim edilib. Daha 94 nəfər əməkdaş və tələbə isə Ulu Öndərin ideyalarına və Prezident İlham Əliyevin həyata keçirdiyi siyasətə dəstək olmaq məqsədilə partiya üzvlüyünə daxil olmaq üçün müraciət edib.
Qeyd edək ki, YAP UNEC Ərazi İlk Partiya Təşkilatı 1993-cü ilin yanvar ayında yaranıb. Təşkilat Respublikada kəmiyyət və keyfiyyət göstəricilərinə görə, eləcə də səmərəli fəaliyyəti ilə seçilən ilk ərazi təşkilatlarından biridir.

ПЕРВИЧНАЯ ТЕРРИТОРИАЛЬНАЯ ПАРТИЙНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ YAP UNEC: 94+94
По случаю 94-ой годовщины со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева 94 сотрудников и студентов UNEC вступили в ряды партии «Ени Азербайджан» (YAP). Членские удостоверения сотрудников и студентов, вновь вступивших в ряды YAP UNEC, были вручены на мероприятии, организованного по случаю 94-ой годовщины со дня рождения Великого вождя. Еще 94 сотрудников и студентов с целью поддержки идей Великого вождя и политики, осуществляемой Президентом Ильхамом Алиевым, обратились для вступления в члены партии.
Следует отметить, что первичная территориальная партийная организация YAP UNEC создана в январе 1993 года. Организация, отличающаяся по показателям количества и качества, а также эффективной деятельностью, является одной из первичных территориальных организаций.