“Yello” şirkətinin həmtəsisçisi ADİU-da seminar keçib
Martın 6-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Marketinq kafedrasının nəzdində fəaliyyət göstərən  “Marketinq-diskusiya klubu”nun növbəti seminar keçirilib.
Seminarda “YELLO” şirkətinin  həmtəsisçisi Namiq Bayramov “Azərbaycanda reklam agentliklərinin idarəedilməsinə marketinq yanaşma”   mövzusunda çıxış edib.  N.Bayramovun işgüzar praktikaya əsaslanan məruzəsi iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Seminarda müasir dövrdə Azərbaycanda fəaliyyət göstərən müxtəlif reklam agentlikləri, onların idarə olunmasındakı fərqli xüsusiyyətlərdən danışılıb. Reklam agentliklərinin idarəedilməsinə marketinq nöqteyi-nəzərdən yanaşmadan ətraflı danışılıb.
Sonda iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb, karyera fəaliyyəti barədə tövsiyələr verilib.

Соучредитель компании “Yello” провел в АГЭУ семинар
6 марта был проведен очередной семинар «Дискуссионного клуба  маркетинг», функционирующего при кафедре «Маркетинг» АГЭУ.
В семинаре выступил соучредитель компании “Yello” Намиг Байрамов на тему «Маркетинговый подход  к управлению рекламных агентств в Азербайджане». Доклад  Н.Байрамова, основанный на рабочей практике, был с интересом встречен со стороны участников.
В семинаре говорилось о функционирующих в Азербайджане в настоящее время различных рекламных агентствах, о различных свойствах в управлении ими. Подробно говорилось о подходе к управлению рекламных агентств, с точки зрения маркетинга.
В конце были ответы на интересующие участников семинара вопросы, даны рекомендации по поводу карьерной деятельности.