20 noyabr 1966-cı ildə Sumqayıt şəhərində anadan olmuşdur.
1984-cü ildə Azərbaycan Texnologiya İnstitutunun Yüngül sənaye mallarının texnologiyası fakültəsinə qəbul olunmuş, 1989-cu ildə həmin institutu bitirmişdir.
1989-cu ildə Gəncə Elm Mərkəzində kiçik elmi işçi vəzifəsində çalışmış, 14 yanvar 1991-ci ildən Azərbaycan Texnologiya İnstitutunun “Tikiş məmulatlarının texnologiyası və konstruksiyası” kafedrasında baş laborant vəzifəsinə qəbul edilmişdir.
1992-ci ildə Bakı Əmtəəşünaslıq Kommersiya İnstitutunun “Qeyri ərzaq mallarının əmtəəşünaslığı” kafedrasına baş laborant vəzifəsinə işə qəbul edilmişdir.
2008-ci ildən Azərbaycan Dövlət iqtisad Universitetinin “Qeyri ərzaq mallarının əmtəəşünaslığı və ekspertizası” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.
25.04.2007-ci il tarixdən “Resursların qənaət texnologiyası əsasında formalı kitellərin istehsalının təşkilinin təkmilləşdirilməsi” mövzusu üzrə Azərbaycan Texnologiya İnstitutunun dissertantıdır.

Родилась 20 ноября 1966 года в городе Сумгаите.
В 1984 году поступила на факультет Технологии товаров легкой промышленности Азербайджанского технологического института, в 1989 году окончила институт.
В 1989 году работала на должности младшего научного сотрудника в Научном центре Гянджи, с 14 января 1991 года работала на должности старшего лаборанта кафедры «Технология и конструкция швейных изделий» Азербайджанского технологического института.
В 1992 году была принята на должность старшего лаборанта кафедры «Товароведение непродовольственных товаров» Бакинского товароведно-коммерческого института.
С 2008 года работает на должности преподавателя кафедры «Товароведение и экспертиза непродовольственных товаров» Азербайджанского государственного экономического университета.
25.04.2007 года диссертантка Азербайджанского технологического института по теме «Совершенствование производства формовых кителей на основе экономной технологии ресурсов».