“Procter and Gamble”dan UNEC tələbələri üçün təcrübə proqramı
“Procter and Gamble” şirkəti UNEC-in tələbə və magistrləri üçün təcrübə proqramının təqdimatını keçirib.
UNEC Karyera Mərkəzinin təşkil etdiyi görüşdə “Procter and Gamble” şirkətinin yaranma tarixi, strukturu, fəaliyyəti və göstərilən xidmətlər barədə ətraflı məlumat verilib. Şirkətin mütəxəssisləri təcrübə proqramları və karyera imkanları mövzusunda geniş təqdimatla çıxış ediblər.
Sonda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Bildirilib ki, bu layihə çərçivəsində gləcəkdə də şirkətlə əməkdaşlıq davam etdiriləcək.

The experience program from “Procter and Gamble” for the UNEC students
The company “Procter and Gamble” launched the presentation of the experience program for the students of bachelors and masters level of study at UNEC.
In the meeting organized by the UNEC Career Center were given the extensive information on the establishment history of  “Procter and Gamble”, the structure of the company, its activities and the rendered services. The specialists of the company made the extensive presentation on the experience program and the career opportunities.
At the end of the meeting the questions of the sudents were answered.  It was noted that the coopertaion with this company would be continued in future in the framework of this project.