DSC_5565.prof. Sadıqov Mirdaməd Mirsadıq oğlu
Mirdaməd Sadıqov əmək fəaliyyətinə 1971-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki UNEC) “Maliyyə-Kredit” kafedrasında başlayıb. O, 1971-1972-ci illərdə kafedrada baş referent, 1972-1977-ci illərdə laborant və baş laborant vəzifələrində çalışıb. 1973-1977-ci illərdə həmin kafedranın aspiranturasında təhsil alıb və Moskva şəhərində namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək, iqtisad elmləri namizədi adına layiq görülüb. 1977-1982-ci illərdə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun Komsomol Komitəsinin katibi olub. Sonralar “Maliyyə-Kredit” kafedrasının baş müəllimi və İqtisadiyyat fakültəsinin dekanı vəzifəsini icra edib. Bu müddət ərzində müsabiqə yolu ilə kafedranın dosenti seçilib. 1988-1992-ci illərdə Bakı Maliyyə-Kredit Texnikumunun direktoru, daha sonra texnikumun Azərbaycan Maliyyə-İqtisad Kollecinə çevrilməsi ilə əlaqədar 1992-1999-cu illərdə kollecin direktoru vəzifəsində çalışıb.
1996-cı ildən Azərbaycanda ilk dəfə yaradılmış Heydər Əliyev İqtisadi İdarəetmə Məktəbinin icraçı direktoru olub.
1999-2000-ci illərdə Bakı şəhəri Nəsimi rayonu üzrə Vergilər İdarəsinin rəisi vəzifəsini icra edib. 2000-2007-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Tədris işləri üzrə prorektoru olub. 2004-cü ildə “Azərbaycan Respublikasının Maliyyə potensialının formalaşması problemləri” mövzusunda doktorluq dissertasiyasını müdafiə edərək, Azərbaycanda bu sahədə doktor adı almış ilk şəxslərdən biri olub. 2007-2008-ci illərdə Vergilər Nazirliyi Vergi Siyasəti və Vergi Qanunvericiliyi Strateji Araşdırmalar Mərkəzinin Baş İdarə rəisi vəzifəsində çalışıb. 2008-2013-cü illərdə Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin rektoru olub. Avropa Universitetləri Rektorları Klubunun üzvü olub.
14 fevral 2013-cü ildən 2020-ci il martın 5-dək İsmayıllı rayonu İcra hakimiyyətinin başçısı olub.
İqtisad elmləri doktoru, professor Mirdaməd Sadıqov respublikada iqtisadiyyat, maliyyə və vergi problemləri ilə bağlı 200-dən çox elmi məqalənin, həmçinin 10 dərslik, 8 dərs vəsaiti və 9 monoqrafiyanın müəllifidir.

DSC_5565.prof. Sadigov Mirdamad Mirsadiq
Mirdamad Sadigov began his career in 1971 at the department of  “Finance and Credit” of   Azerbaijan Institute of National Economy (now UNEC).
From 1971 to 1972 he worked as a senior referent  at the department, from 1972 to 1977 as a laboratory assistant and senior laboratory assistant. In 1973-1977 he studied at the graduate school of the same department and defended his dissertation in Moscow, where he was awarded the title of Candidate of Economic Sciences.
In 1977-1982 he was the secretary of the Komsomol   Committee of   Azerbaijan Institute of National Economy.  Later, he worked as a senior lecturer at the department of   “Finance and Credit” and dean of the Faculty of Economics. During this period, he was elected associate professor of the department through a competition. In 1988-1992, he was the director of the Baku Financial and Credit College, and in 1992-1999, he was the director of the college in connection with the transformation of the college into Azerbaijan College of Finance and Economics.
M.Sadigov is a member of   New Azerbaijan Party. He is the executive director of Heydar Aliyev School of Economic Management, firstly established in Azerbaijan for  since 1996.
In 1999-2000 he was the head of the Tax Department of Nasimi district of Baku. In 2000-2007 he was the Vice-Rector for Academic Affairs of Azerbaijan State University of Economics. In 2004, he defended his doctoral dissertation on “Problems of formation of the financial potential of the Republic of Azerbaijan” and was one of the first people in Azerbaijan to receive academic title of doctor  in this field. In 2007-2008, he worked as the head of the Main Department of the Center for Strategic Studies of Tax Policy and Tax Legislation of the Ministry of Taxes. In 2008-2013 he was the rector of  Azerbaijan State Agrarian University.
From February 14, 2013 to March 5, 2020 he was the head of the Executive Power of Ismayilli region.
Doctor of Economic Sciences, Professor Mirdamad Sadigov is the author of more than 200 scientific articles on economic, financial and tax problems in the country, as well as 10 textbooks, 8 manuals and 9 monographs.