dosent Namazəliyev Əkbər Hüseyn oğlu
1973-cü ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitet) planlaşdırma fakultəsinə daxil olmuşdur və 1980-cı ildə institutu bitirmişdir.
1990-cı ildə namizədlik disertasiyasını müdafiə edib, iqtisadiyyat elmləri namizədi adını almışdır.
1982-ci ildən 1996-cı ilə qədər Azərbaycan Elmi tədqiqat, Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyat İnstitutunda elmi işçi, baş elmi işçi vəzifəsində çalışmışdır.  1996-cı ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində işləməyə başlamışdır. 1996-cı ildən “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarəedilməsi” kafedrasına baş müəllimi, daha sonra “Sosial  inkişaf iqtisadiyyatı və qiymətləndirmə” kafedrasının dosenti olub.

доцент Намазалиев Акбер Гусейн оглы
В 1973 году поступил на факультет Планирования Азербайджанского института народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет), который окончил в 1980 году.
В 1990 году защитил кандидатскую диссертацию, получил ученую степень кандидата экономических наук.
С 1982 года по 1996 год работал в Азербайджанском научно-исследовательском институте экономики сельского хозяйства на должности научного сотрудника, старшего научного сотрудника. С 1996 года работает в в Азербайджанском государственном экономическом университете на должности старшего преподавателя кафедры «Экономика и управление социальной сферой».