dosent Namazəliyev Əkbər Hüseyn oğlu
1973-cü ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitet) planlaşdırma fakultəsinə daxil olmuşdur və 1980-cı ildə institutu bitirmişdir.
1990-cı ildə namizədlik disertasiyasını müdafiə edib, iqtisadiyyat elmləri namizədi adını almışdır.
1982-ci ildən 1996-cı ilə qədər Azərbaycan Elmi tədqiqat, Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyat İnstitutunda elmi işçi, baş elmi işçi vəzifəsində çalışmışdır.  1996-cı ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində işləməyə başlamışdır. 1996-cı ildən “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarəedilməsi” kafedrasına baş müəllimi, daha sonra “Sosial  inkişaf iqtisadiyyatı və qiymətləndirmə” kafedrasının dosenti olub.

Associate professor Namazaliyev Akbar Huseyn
In 1973 he entered the Planning faculty of the Azerbaijan Institute of National Economy (Azerbaijan State University of Economics) and graduated from the institute in 1980.
In 1990 he defended his thesis and was awarded the degree of Candidate of Economic Sciences.
From 1982 to 1996 he worked as a scientific worker, leading   scientific officer at the Azerbaijan Institute of Scientific Research, Agricultural Economics.
In   1996 he   worked at Azerbaijan State University of Economics.  Since 1996 he has been appointed as a senior lecturer in the department of “Economics and Management of the Social Sphere”.