UNEC Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinə maraq artır: keçid balı 601 oldu
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinə yüksək balla qəbul olunanların sayı artıb.
Belə ki, tədrisi ingilis dilində aparılan fakültəyə bu il nəzərdə tutulan 170 plan yerinə qəbul olunan tələbələr 600 və daha çox bal toplayıb. Bununla da Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinə minimal keçid balında yüksəliş qeydə alınıb. 2014-cü ildə bu göstərici 472, 2015-ci ildə isə 375 olub.
2016/17-ci tədris ilinin nəticələrinə əsasən, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində orta keçid balı maksimum həddə çataraq, 635 olub. Bu göstərici 2014-cü ildə 560, 2015-ci ildə isə 539 bal olub.
Qeyd edək ki, 600-dən çox bal toplayaraq UNEC-ə qəbul olunan 291 tələbədən 71%-i (170 tələbə) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbini seçib.
Tələbələr UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində əsasən, Maliyyə (60 tələbə) ixtisasına üstünlük veriblər. Sıralamada ikinci yerdə Dünya iqtisadiyyatı (30 tələbə) və Mühasibat uçotu və audit (30 tələbə) ixtisasları dayanır. Üçüncü yerdə isə İqtisadiyyat (25 tələbə) və Biznesin idarə edilməsi (25 tələbə) ixtisası gəlir.

Growing Interest in UNEC’s School of International Economics: passing score becomes 601
Highest result has been observed for admission to the School of International Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Thus, students enrolled to 170 plan places for the faculty where the teaching is conducted in English have gathered 600 and more points. However, increase in scores to the School of International Economics has been recorded.            The indicator was 427 in 2014 and 375 in 20165.
According to the results of 2016/2017 academic year, the passing score to the School of International Economics has reached the highest level- 635. The indicator was 560 in 2014 and 539 in 2015.
Note that, 71% (170 students) of 291 students enrolled to UNEC with more than 600 points have chosen the School of International Economics.
Students (60 students) especially preferred the major Finance of UNEC’s School of International Economics. The specialty World Economy (30 students) and Accounting and Audit (30 students) are the II. The major Economics (25 students) and Business Administration (25 students) are the III.