UNEC Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinə maraq artır: keçid balı 601 oldu
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinə yüksək balla qəbul olunanların sayı artıb.
Belə ki, tədrisi ingilis dilində aparılan fakültəyə bu il nəzərdə tutulan 170 plan yerinə qəbul olunan tələbələr 600 və daha çox bal toplayıb. Bununla da Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinə minimal keçid balında yüksəliş qeydə alınıb. 2014-cü ildə bu göstərici 472, 2015-ci ildə isə 375 olub.
2016/17-ci tədris ilinin nəticələrinə əsasən, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində orta keçid balı maksimum həddə çataraq, 635 olub. Bu göstərici 2014-cü ildə 560, 2015-ci ildə isə 539 bal olub.
Qeyd edək ki, 600-dən çox bal toplayaraq UNEC-ə qəbul olunan 291 tələbədən 71%-i (170 tələbə) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbini seçib.
Tələbələr UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində əsasən, Maliyyə (60 tələbə) ixtisasına üstünlük veriblər. Sıralamada ikinci yerdə Dünya iqtisadiyyatı (30 tələbə) və Mühasibat uçotu və audit (30 tələbə) ixtisasları dayanır. Üçüncü yerdə isə İqtisadiyyat (25 tələbə) və Biznesin idarə edilməsi (25 tələbə) ixtisası gəlir.

Возрастает интерес к Международной школе экономики UNEC: проходной балл стал 601
При приеме в Международную школу экономики Азербайджанского государственного экономического университета  (UNEC) наблюдался рекордный результат.
Так, в этом году студенты, поступившие на факультет, в котором обучение производится на английском языке, на предусмотренные 170 плановые места, набрали свыше  600 баллов. Таким образом, в минимальном проходном балле зафиксирован подъем. В 2014 году этот показатель составлял 427, а в 2015 году 375.
В соответствии с результатами 2016/17 учебного года в Международной школе экономики минимальный проходной балл достигнув максимальной отметки, составил 635. Этот показатель в 2014 году составил 560, а в 2015 году 539 баллов.
Следует отметить, что из числа 291 студента, набравшего свыше 600 баллов и поступившего в UNEC, 71% (170 студентов) выбрали Международную школу экономики.
В Международной школе экономики UNEC студенты в основном отдали предпочтение специальности Финансы (60 студентов). В списке на втором месте специальности Мировая экономика (30 студентов) и Бухгалтерский учет и аудит (30 студентов). А на третьем месте специальности Экономика (25 студентов) и Управление бизнесом (25 студентов).