Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə qəbul olan abituriyentlərin nəzərinə!
Azərbaycan Dövlət İqtisad Univerisitetinə qəbul olan bütün abituriyentləri səmimi qəlbdən təbrik edir, təhsillərində müvəffəqiyyətlər arzu edirik!
Dövlət sifarişi və ödənişli əsaslarla qəbul olan abituriyentlər qeydiyyat üçün aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidilər:
1. Attestatın əsli;
2. Şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti – 3 ədəd;
3. İlkin hərbi qeydiyyata alınma haqqında vəsiqənin surəti- 2 ədəd;
4. Fotoşəkil (ağ fonda) 3×4 ölçüdə – 5 ədəd;
5. Əmək kitabçasının surəti (işləyənlər üçün)
Qeyd: Ödənişli əsaslarla qəbul olan abituriyentlər qeydiyyatdan keçərkən I kurs üçün nəzərdə tutulan təhsil haqqını tam ödəməlidir.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Univerisitetinə qəbul olan abituriyentlər internet qeydiyyatından keçmək üçün iş nömrəsi, pin kod (şifrə) və qəbul olduğu ixtisasın kodunu bilməlidir.
Abituriyentlər internet qeydiyyatından keçdikdən sonra müvafiq sənədləri daxil olduqları ixtisaslara uyğun fakültə dekanlıqlarına təqdim etməlidir.
Sənədlər avqust ayının 14-dən 24-dək (şənbə və bazar günləri istisna olmaqla) hər gün saat 10:00-dan 18:00-dək qəbul olunur.
Qeydiyyat Azərbaycan Dövlət İqtisad Univerisitetinin 2 saylı tədris binasında (Həsən Əliyev, 135, Gənclik və Nəriman Nərimanov metro stansiyalarının yaxınlığında) təşkil olunur. nvanı xəritədə göstər)
Müəyyən olunmuş müddətdə qeydiyyatdan keçməmək abituriyentin müvafiq ixtisasa yerləşdirilmədən imtina etməsi kimi qiymətləndiriləcək və onun qəbul haqqında əmri TQDK tərəfindən ali məktəbə göndərilməyəcək.

Information for the applicants accepted to Azerbaijan State University of Economics
We sincerely congratulate the all applicants accepted to Azerbaijan State University of Economics; wish them success in their education!
Applicants received the university on a paid and unpaid basis should submit the following documents to be registered:
1. Original of the School Certificate
2. Copy of ID- 3pcs.
3. Copy of the initial military registration- 2pcs.
4. 3×4 sized photo- 5pcs.
5. Copy of labor book (if available)
Note: Applicants enter the university on a paid basis should pay the whole amount intended for a first year.
For online registration to Azerbaijan State University of Economics applicants should know the number of their exam number, pin code and specialty code to be adopted.
Applicants should submit the relevant documents to the Dean’s office in accordance with their specialties after being registered online.
The documents are admitted every day from 10am to 06pm through August 14 to 24 (except Saturday and Sunday).
Registration is done at the II training building of Azerbaijan State University of Economics (Hasan Aliyev str. 135, near the underground stations Genjlik and N. Narimanov) (show the map).
Applicants not be registered within the determined period will be regarded as a refusal to be placed on an appropriate specialty and his/her admission order will not be sent to the higher institution by the SCSA.