Amerikalı professor UNEC-in “ISE Economic Talks” layihəsində
Mayın 25-də UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin “ISE Economic Talks” layihəsinin növbəti müzakirəsi keçiriləcək.
UNEC-in iqtisadi platforması olan “ISE Economic Talks”da bu dəfə İqtisad Universitetində pedaqoji fəaliyyət göstərən tanınmış amerikalı iqtisadçı alim, professor Bülent Aybar çıxış edəcək. Amerikalı professor “Maliyyə böhranı və inkişaf etməkdə olan bazarlarda kapitalın strukturu” mövzusunu müzakirəyə çıxaracaq.
Müzakirə UNEC-in əsas tədris binasında yerləşən Maliyyə Laboratoriyasında (otaq 306), saat 13:00-da keçiriləcək. Müzakirəyə qatılmaq istəyənlər Facebook səhifəsində qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Qeyd edək ki, bu müzakirə “ISE Economic Talks” layihəsinin 2016/17-ci tədris ili üçün sonuncu görüşüdür.
“ISE Economic Talks” barədə:
“ISE Economic Talks” layihəsinin məqsədi UNEC-in müəllim, tədqiqatçı və tələbələrini vahid iqtisadi platformada toplamaq və onların müzakirələrini təşkil etməkdir. Layihə çərçivəsində qlobal iqtisadiyyatın, eləcə də ölkənın ən aktual iqtisadi mövzu və problemləri müzakirə edilir. Eyni zamanda, dünya bestselleri olan iqtisadi kitabların “Müzakirə günü” təşkil olunur. Ayda iki dəfə təşkil olunan müzakirələrin mövzuları səsvermə yolu ilə seçilir. Təkliflərə əsasən, yeni müzakirə istiqamətləri müəyyənləşdirilir. Müzakirələr həmçinin UNEC-in virtual iqtisadi forumu Diskurs.az-da da yayımlanır. “ISE Economic Talks” layihəsinin rəhbəri UNEC-in “Beynəlxalq İqtisadiyyat” kafedrasının müəllimi Təhmasib Əlizadədir.

Американский профессор в проекте UNEC “ISE Economic Talks”
25 мая состоится очередное обсуждение проекта Международной школы экономики UNEC “ISE Economic Talks”.
В этот раз в экономической платформе UNEC  “ISE Economic Talks” выступит американский ученый-экономист, профессор Бюлент Айбар, ведущий педагогическую деятельность в Экономическом университете. Американский профессор вынесет на обсуждение тему «Финансовый кризис и структура капитала в развивающихся рынках».
Обсуждение состоится в Финансовой лаборатории, которая находится в основном корпусе UNEC,  (комната 306), в 13:00 часов. Желающие принять участие в обсуждении могут пройти регистрацию на странице Фейсбука.
Следует отметить, что это последнее обсуждение проекта “ISE Economic Talks” за 2016/17 учебный год.
О проекте “ISE Economic Talks”:
Целью проекта “ISE Economic Talks” является собрать в единой экономической платформе преподавателей, исследователей и студентов UNEC и провести с ними обсуждение. В рамках проекта обсуждаются наиболее актуальные темы и проблемы глобальной экономики, а также страны.  В то же время организуется «День обсуждения» экономических книг, мировых бестселлеров.  Темы обсуждений, организованных два раза в месяц, избираются путем голосования.  В соответствии с предложениями определяются новые направления обсуждения. Обсуждения также транслируются в виртуальном экономическом форуме UNEC Diskurs.az. Руководителем проекта “ISE Economic Talks” является преподаватель кафедры «Международная экономика»  UNEC Тахмасиб Ализаде.