Amerikalı professor UNEC-in “ISE Economic Talks” layihəsində
Mayın 25-də UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin “ISE Economic Talks” layihəsinin növbəti müzakirəsi keçiriləcək.
UNEC-in iqtisadi platforması olan “ISE Economic Talks”da bu dəfə İqtisad Universitetində pedaqoji fəaliyyət göstərən tanınmış amerikalı iqtisadçı alim, professor Bülent Aybar çıxış edəcək. Amerikalı professor “Maliyyə böhranı və inkişaf etməkdə olan bazarlarda kapitalın strukturu” mövzusunu müzakirəyə çıxaracaq.
Müzakirə UNEC-in əsas tədris binasında yerləşən Maliyyə Laboratoriyasında (otaq 306), saat 13:00-da keçiriləcək. Müzakirəyə qatılmaq istəyənlər Facebook səhifəsində qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Qeyd edək ki, bu müzakirə “ISE Economic Talks” layihəsinin 2016/17-ci tədris ili üçün sonuncu görüşüdür.
“ISE Economic Talks” barədə:
“ISE Economic Talks” layihəsinin məqsədi UNEC-in müəllim, tədqiqatçı və tələbələrini vahid iqtisadi platformada toplamaq və onların müzakirələrini təşkil etməkdir. Layihə çərçivəsində qlobal iqtisadiyyatın, eləcə də ölkənın ən aktual iqtisadi mövzu və problemləri müzakirə edilir. Eyni zamanda, dünya bestselleri olan iqtisadi kitabların “Müzakirə günü” təşkil olunur. Ayda iki dəfə təşkil olunan müzakirələrin mövzuları səsvermə yolu ilə seçilir. Təkliflərə əsasən, yeni müzakirə istiqamətləri müəyyənləşdirilir. Müzakirələr həmçinin UNEC-in virtual iqtisadi forumu Diskurs.az-da da yayımlanır. “ISE Economic Talks” layihəsinin rəhbəri UNEC-in “Beynəlxalq İqtisadiyyat” kafedrasının müəllimi Təhmasib Əlizadədir.

An American Professor in the “ISE Economic Talks” Project of UNEC
The next “ISE Economic Talk” organized by the International School of Economics of UNEC will be held on May 25.
This time, a well-known American economist-scientist, Professor Bulent Aybar who teaches at the University of Economics will make a speech in UNEC’s economic platform “ISE Economic Talks”. The American Professor will discuss the topic “Financial Crisis and the Structure of Capital in emerging markets”.
The debate will take place in the Financial Laboratory at the main academic building of UNEC (306), at 01pm. To join the discussion, please register via the Facebook.
Note that, the discussion is the last of “ISE Economic Talks” Project for 2016-2017 academic year.
About the Project “ISE Economic Talks”:
The goal of the project is to bring UNEC’s teachers, research fellows and students together in a unique economic platform and to organize their discussions. The most pressing economic topics and problems of the global economy, as well as the country are being debated in “ISE Economic Talks”. At the same time, the “Discussion Day” of economic “bestsellers” of the globe also been planned to organize. The subjects of the talks arranged twice a month are defined by voting. According to the proposals, new directions of discussions are being determined. Debates are also been broadcast in the virtual economic forum of UNEC Diskurs.az. The Head of “ISE Economic Talks” is a teaching staff of the Department of “International Economics” Tahmasib Alizade.