ARPA-nın nümayəndələri UNEC tələbələri ilə görüşüb
Noyabrın 4-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və mühasibat fakültəsinin tələbələri ilə Azərbaycan Mühasib və Risk Peşəkarları Assosiasiyası (Azerbaijan Accountants and Risk Professionals Association) (ARPA) nümayəndələrinin görüşü keçirilib.
Fakültə dekanı, dosent Gəray Musayev dövlət və özəl qurumların nümayəndələri ilə görüşlərin keçirilməsinin innovativ ideyalara malik gənclərin gələcək karyerasında mühüm rol oynadığını bildirib. UNEC-də bu cür tədbirlərin mütəmadi olaraq keçirildiyini, özəl və dövlət müəssisələri ilə sıx əməkdaşlığın qurulduğunu qeyd edib.
ARPA-nın icraçı direktoru Fərrux Əliyev təmsil etdiyi qurum haqqında tələbələrə geniş məlumat verərək assosiasiya tərəfindən təqdim olunan müxtəlif sertifikasiyalar üzrə tələbələr üçün güzəştlərin olduğunu diqqətə çatdırıb.
Sertifikasiya üzrə direktor Gülnar Hacıyeva milli mühasibat sertifikasiyası –  “Mühasiblərin Peşəkar Sertifikasiyası” barədə ətraflı məlumat verib. Assosiasiyanın üzvlük üzrə meneceri Elnur Vəliyev isə seminarlarda iştirak və sertifikasiya üçün “ARPA-ya üzv olmanın üstünlükləri” mövzusunda təqdimatla çıxış edib.

ARPA’s representatives met with UNEC Students
Meeting of the Students majoring in Finance and Accounting of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and Azerbaijan Accountants and Risk Professionals Association (ARPA) has taken place on November 4.
The School Dean, Assistant Professor Geray Musayev noted the significant role of the meetings with the representative of public and private bodies in the careers of the youth possessing innovative ideas. He also pointed that the kind of events were regularly been held at UNEC and close ties were built with the public and private institutions.
Providing the students with the information about the body he represents, the Executive Director of ARPA Farrukh Aliyev brought to attention existence of privileges for the students on different certifications provided by the association.
Director on Certification Gulnar Hajiyeva delivered detailed information about the national accounting certificate- “Professional Certificate of Accountants”. And the Manager of the Association on Membership Elnur Veliyev made a presentation on “Advantages of Being an ARPA Member” to attend the seminars and certification.