ARPA-nın nümayəndələri UNEC tələbələri ilə görüşüb
Noyabrın 4-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və mühasibat fakültəsinin tələbələri ilə Azərbaycan Mühasib və Risk Peşəkarları Assosiasiyası (Azerbaijan Accountants and Risk Professionals Association) (ARPA) nümayəndələrinin görüşü keçirilib.
Fakültə dekanı, dosent Gəray Musayev dövlət və özəl qurumların nümayəndələri ilə görüşlərin keçirilməsinin innovativ ideyalara malik gənclərin gələcək karyerasında mühüm rol oynadığını bildirib. UNEC-də bu cür tədbirlərin mütəmadi olaraq keçirildiyini, özəl və dövlət müəssisələri ilə sıx əməkdaşlığın qurulduğunu qeyd edib.
ARPA-nın icraçı direktoru Fərrux Əliyev təmsil etdiyi qurum haqqında tələbələrə geniş məlumat verərək assosiasiya tərəfindən təqdim olunan müxtəlif sertifikasiyalar üzrə tələbələr üçün güzəştlərin olduğunu diqqətə çatdırıb.
Sertifikasiya üzrə direktor Gülnar Hacıyeva milli mühasibat sertifikasiyası –  “Mühasiblərin Peşəkar Sertifikasiyası” barədə ətraflı məlumat verib. Assosiasiyanın üzvlük üzrə meneceri Elnur Vəliyev isə seminarlarda iştirak və sertifikasiya üçün “ARPA-ya üzv olmanın üstünlükləri” mövzusunda təqdimatla çıxış edib.

Состоялась встреча представителей ARPA со студентами UNEC
4 ноября состоялась встреча представителей Ассоциации профессионалов бухгалтерии и риска Азербайджана (Azerbaijan Accountants and Risk Professionals Association) (ARPA) со студентами факультета Бухгалтерии и финансов Азербайджанского государственного экономического университета  (UNEC).
Декан факультета, доцент Герай Мусаев отметил о важной роли проводимых с представителями государственных и частных структур встреч  в будущей карьере молодежи, владеющей  инновационными идеями. Он отметил, что в UNEC постоянно проводятся такие мероприятия, строятся тесные связи сотрудничества с частными и государственными секторами.
Исполнительный директор ARPA  Фаррух Алиев дал студентам подробную информацию о представляемой им структуре, обратил внимание на предоставляемые ассоциацией льготы для студентов по различным сертификациям.  представленным ассоциацией.
Директор по сертификации Гюльнар Гаджиева дала подробную информацию о национальной бухгалтерской сертификации – «Профессиональная сертификация бухгалтеров». А менеджер по членству ассоциации Эльнур Велиев выступил с докладом на тему «Преимущества членства ARPA» для участия в семинарах и сертификации.