2b/m. Əliyev İlyas Babaş oğlu
30 noyabr 1948-ci ildə Azərbaycan Respublikası Qasım İsmayılov (indiki Goranboy) rayonunun Sarov (indiki Sarovlu) kəndində ziyalı ailəsində anadan olmuşdur.
1970-ci ildə D. Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təssərüfatı İnstitutunun (İndiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin) İqtisadi Kibernetika ixtisasını bitirmişdir.
1971-1972-ci illərdə hərbi xidmətdə olmuşdur.
1972-ci ildən “İqtisadi Kibernetika” kafedrasında laborant, müəllim, baş müəllim vəsifələrində işləmişdir.
5 çap vərəqi həcmində dərs vəsaiti, 4 çap vərəqi həcmində müxtəlif elmi məqalələri və tezisləri çap edilmişdir.

Ст.преп. Алиев Ильяс Бабаш оглы
Родился 30 ноября 1948 года в селе Саров (сейчас Саровлу) Гасым Исмаилского района Азербайджанской Республики в интеллигентной семье.
В 1970 году окончил специальность Экономической кибернетики Азербайджанского института народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (сейчас Азербайджанский государственный экономический университет).
В 1971-1972 годы находился на военной службе.
С 1972 года на кафедре «Экономическая кибернетика» с должности лаборанта поднялся на должность старшего преподавателя.
Опубликовал учебное пособие в объеме 5 печатных листов и в объеме 4 печатных листов различные научные статьи и тезисы.