aliyeva_aida_8055b/m. Əliyeva Aidə Hüseyn qızı
1978-ci ildə Azərbaycan Xarici Dillər İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dillər Universiteti) bitirmişdir. 1978-ci ildə təyinatla Tovuz rayonuna müəlim təyin edilmişdir.
1978-1981-ci illərdə Tovüz rayonunun Yenikənd, 1981-1983-cü illərdə həmin rayonun Çeşməli kənd orta məktəblərində müəllim vəzifəsində çalışmışdır.
01.09.1983-cü ildə Azərbaycan Xarici Dillər İnstitutunun “İnglis dili” kafedrasına müəllim vəzifəsinə təyin edilmişdir.
1983-cü ildən  08.02.2002-ci ilə qədər həmin üniversitetdə çalışmışdır.
04.02.2002-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Xarici Dillər-2” kafedrasına müəllim, 27.10.2004-cü ildə həmin kafedraya baş müəllim vəzifəsinə təyin edilmişdir.

Senior lecturer  Aliyeva Aida Huseyn
In 1978 she graduated from   Azerbaijan Institute of Foreign Languages ​​(now Azerbaijan University of Languages). In 1978, she was appointed a teacher in Tovuz region.
In 1978-1981 she worked as a teacher in Yenikend of Tovuz region, in 1981-1983 in Cheshmali village secondary school of that region.
On September 1, 1983, she was appointed a teacher at the “English” department of Azerbaijan Institute of Foreign Languages.
From 1983 to February 8, 2002 she worked at the same university.
On February 4, 2002, she was appointed a lecturer at the “Foreign Languages-2” department of  Azerbaijan State University of Economics, and on October 27, 2004, she was appointed a senior lecturer at the same department.