aliyeva_aida_8055b/m. Əliyeva Aidə Hüseyn qızı
1978-ci ildə Azərbaycan Xarici Dillər İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dillər Universiteti) bitirmişdir. 1978-ci ildə təyinatla Tovuz rayonuna müəlim təyin edilmişdir.
1978-1981-ci illərdə Tovüz rayonunun Yenikənd, 1981-1983-cü illərdə həmin rayonun Çeşməli kənd orta məktəblərində müəllim vəzifəsində çalışmışdır.
01.09.1983-cü ildə Azərbaycan Xarici Dillər İnstitutunun “İnglis dili” kafedrasına müəllim vəzifəsinə təyin edilmişdir.
1983-cü ildən  08.02.2002-ci ilə qədər həmin üniversitetdə çalışmışdır.
04.02.2002-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Xarici Dillər-2” kafedrasına müəllim, 27.10.2004-cü ildə həmin kafedraya baş müəllim vəzifəsinə təyin edilmişdir.

ст. преп. Алиева Аида Гусейн гызы
В 1978 году окончила Азербайджанский педагогический институт языков  (ныне Азербайджанский педагогический университет языков).
В 1978 году была назначена учителем Товузского района.
В 1978-1981 годах работала учительницей в средней школе села Еникенд Товузского района, в 1981-1983 годах в села Чешмели.
01.09.1983 году в связи с семейными обстоятельствами приехала в Баку и работала преподавателем английского языка кафедры «Иностранные языки» Азербайджанского педагогического института языков.
С 1983 года по  08.02.2002 год работала в указанном институте.*
В 04.02.2002 году работала преподавателем, в  27.10.2004 году старшим преподавателем  кафедры «Иностранные языки» Азербайджанского государственного экономического университета.