hasanov_fikrat_xaricib/m. Həsənov Fikrət Bayram oğlu
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitrtinin “Xarici dillər” kafedrasında fransız dili üzrə müəllim vəzifəsində çalışıb.
1998-ci ildə Azərbaycan Respublikasının “İlin ən yaxşı müəllimi” müsabiqəsinin qalibi olmuşdur və Təhsil Nazirliyinin Fəxri Fərmanı ilə təltif olunmuşdur.
1995 və 2014-cü illərdə Fransa Respublikasında ixtisasartirma kurslarında iştirak etmiş və sertifikatlar almışdır.
2002, 2007 və 2008-ci illərdə Fransa səfirliyinin xətti ilə təşkil olunmuş ixtisasartırma kurslarında iştirak etmiş və sertifikatlar almışdır.
2012-ci ildə Tələbələrin Respublika fənn olimpiadasının işində davamlı və məhsuldar fəaliyyətinə görə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Fəxri Fərmanı ilə təltif olunmuşdur.

He was born in Bilasuvar in 1954.
In 1998 he was the winner of the “The teachers of the year” competition introduced by Ministry of Education of Azerbaijani Republic and awarded to the honorary diploma.
In 1995 and in 2014 he was the participant of profession improvement courses in France and got certificates.
In 2002, 2007, 2008 he was the participant of the training courses held by the Embassy of France and got certificates.
In 2012 he was awarded to the honorary diploma of the Ministry Education of the Republic of Azerbaijan for productive and stable activity in the Olympiad on French language.