sanubar_ekspertizab/m. Quliyeva Sənubər Abdulla qızı
Orta məktəbi bitirdikdən sonra 1994-1998-cü illərdə Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunun “Ərzaq mallarının əmtəəşünaslığı” fakültəsinin  bakalavr təhsil pilləsini   Fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1999-2001-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehlak mallarının keyfiyyət ekspertizası” ixtisası üzrə Magistratura pilləsini Fərqlənmə diplomu ilə bitirərək İqtisad Universitetinin “İstehlak mallarının keyfiyyət ekspertizası” kafedrasında  baş laborant kimi əmək fəaliyyətinə başlamışdır.
2001-ci ildən saat hesabı dərs aparmışdır. 2011-ci  ildə Azərbaycan  Dövlət İqtisad  Universitetinin  “İstehlak mallarıın keyfiyyət ekspertizası” kafdrasının  müəllimi vəzifəsində çalışıb.

ст. преп. Гулиева Санубар Абдулла гызы
В 1994-1998 годах училась в школе, после окончания которой поступила на ступень бакалавра факультета «Товароведение продовольственных товаров»  Бакинского государственного товароведно-коммерческого института.
В 1999-2001 годах окончив ступень магистра с дипломом отличия специальность  Качественной экспертизы продовольственных товаров Азербайджанского государственного экономического университета, приступила к трудовой деятельности на указанной кафедре в качестве старшего лаборанта.
С 2001 года вела занятия почасовой оплате, в 2011 году работала преподавателем на указанной кафедре.
С 2013 года является старшим преподавателем кафедры «Экспертиза потребительских товаров» Азербайджанского государственного экономического университета.