sanubar_ekspertizab/m. Quliyeva Sənubər Abdulla qızı
Orta məktəbi bitirdikdən sonra 1994-1998-cü illərdə Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunun “Ərzaq mallarının əmtəəşünaslığı” fakültəsinin  bakalavr təhsil pilləsini   Fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1999-2001-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehlak mallarının keyfiyyət ekspertizası” ixtisası üzrə Magistratura pilləsini Fərqlənmə diplomu ilə bitirərək İqtisad Universitetinin “İstehlak mallarının keyfiyyət ekspertizası” kafedrasında  baş laborant kimi əmək fəaliyyətinə başlamışdır.
2001-ci ildən saat hesabı dərs aparmışdır. 2011-ci  ildə Azərbaycan  Dövlət İqtisad  Universitetinin  “İstehlak mallarıın keyfiyyət ekspertizası” kafdrasının  müəllimi vəzifəsində çalışıb.

Senior / lecturer,  Guliyeva Sanuber Abdulla
After leaving the secondary   school,   in 1994-1998 she graduated with honors from the Baku Commodity and Commercial Institute, Faculty of Food Commodity.
In 1999-2001, she graduated with honors from   Azerbaijan State University of Economics with a master’s degree in “Quality examination of consumer goods” and began her career as a senior laboratory assistant at the department of “Quality Examination of Consumer Goods” of the University of Economics.
She has given hourly lessons  since 2001. In 2011, she worked as a lecturer at the “Quality Examination of Consumer Goods” department of  Azerbaijan State University of Economics.