Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin növbəti uğuru
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) komandası “Azerbaijan Business Case Competition” (ABCC) müsabiqəsində ikinci yerə layiq görülüb.
ADA Universitetində “ABŞ Təhsilli Azərbaycan Məzunları” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə ali məktəb tələbələri arasında keçirilən “Azerbaijan Business Case Competition” (ABCC) müsabiqəsinin ideyası, layihə çərçivəsində müsabiqəyə qoşulan III-IV kurs tələbələrinin və magistrlərın iqtisad-yönümlü sahələrdə bilik və bacarıqlarını təkmilləşdirmək, bu istiqamətdə praktiki bacarıqlara yiyələnməkdə maraqlı olan gənclərə dəstək vermək və onların ölkənin biznes mühitinə cəlb olunmasında vasitəçi olmaq kimi məqsədləri özündə birləşdirir.
Layihə çərçivəsində işçi qrupu müsabiqəyə hazırlıq məqsədilə yeddi həftəlik biznes-yönümlü müxtəlif nəzəri və praktiki sahələr ilə bağlı təlimlər veriblər. Layihənin bütün təlimlərində uğurla iştirak edən tələbə və magistrlər müsabiqənin hazırlıq mərhələsinə keçiblər. Əsas mərhələ hesab olunan müsabiqədə hər biri dörd nəfərdən ibarət olan on dörd komanda üçün hər həftə Harvard Universitetinin biznes keysləri təqdim olunmaqla, müzakirə və təqdimatlar əsasında praktiki bilik və bacarıqların mənimsənilməsi üçün şərait yaradılıb.
Final mərhələsinə bir UNEC, üç ADA Universitetinin komandası olmaqla dörd komanda yüksəlib. Gərgin keçən yarışda UNEC komandası ikinci yerə layiq görülüb. Komandanın üzvləri Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin III kurs tələbələri Nicat Behbudov, Aysel Kətənova, Zümrüd Həsənli və Əşrəf Hüseynovdur.

Очередной успех Международной школы экономики
Команда Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) на конкурсе “Azerbaijan Business Case Competition” (ABCC) удостоена второго места.
Идея конкурса “Azerbaijan Business Case Competition” (ABCC), состоявшегося в университете АДА среди студентов высшей школы, при организационной поддержке Общественного объединения «Азербайджанские выпускники с образованием США» объединяет в себе такие цели как совершенствование в экономической сфере знаний и способностей студентов III-IV курсов и магистров, присоединившихся конкурсу в рамках проекта, оказание поддержки молодежи, заинтересованной  в овладении практическими навыками в этом направлении, и оказание посредничества в привлечении их в бизнес среду страны.
В рамках проекта рабочая группа в целях подготовки конкурса провела семинедельный бизнес профиля семинар в различных теоретических и практических сферах.  Студенты и магистры, успешно участвующие во всех тренингах проекта, прошли на подготовительный этап конкурса. На конкурсе, считающимся основным этапом, для четырнадцати команд, каждая из которых состоит из четырех человек, еженедельно были представлены бизнес кейсы Гарвардского университета, созданы условия для усвоения практических знаний и умений на основе обсуждений и презентаций.
В финальный этап вышли четыре команды – одна команда UNEC и три университета АДА. В напряженном соревновании команда UNEC была удостоена второго места. Членами команды являются студенты III курса Международной школы экономики Ниджат Бехбудов, Айсель Кетанова, Зумруд Гасанли и Ашраф Гусейнов.