Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin növbəti uğuru
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) komandası “Azerbaijan Business Case Competition” (ABCC) müsabiqəsində ikinci yerə layiq görülüb.
ADA Universitetində “ABŞ Təhsilli Azərbaycan Məzunları” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə ali məktəb tələbələri arasında keçirilən “Azerbaijan Business Case Competition” (ABCC) müsabiqəsinin ideyası, layihə çərçivəsində müsabiqəyə qoşulan III-IV kurs tələbələrinin və magistrlərın iqtisad-yönümlü sahələrdə bilik və bacarıqlarını təkmilləşdirmək, bu istiqamətdə praktiki bacarıqlara yiyələnməkdə maraqlı olan gənclərə dəstək vermək və onların ölkənin biznes mühitinə cəlb olunmasında vasitəçi olmaq kimi məqsədləri özündə birləşdirir.
Layihə çərçivəsində işçi qrupu müsabiqəyə hazırlıq məqsədilə yeddi həftəlik biznes-yönümlü müxtəlif nəzəri və praktiki sahələr ilə bağlı təlimlər veriblər. Layihənin bütün təlimlərində uğurla iştirak edən tələbə və magistrlər müsabiqənin hazırlıq mərhələsinə keçiblər. Əsas mərhələ hesab olunan müsabiqədə hər biri dörd nəfərdən ibarət olan on dörd komanda üçün hər həftə Harvard Universitetinin biznes keysləri təqdim olunmaqla, müzakirə və təqdimatlar əsasında praktiki bilik və bacarıqların mənimsənilməsi üçün şərait yaradılıb.
Final mərhələsinə bir UNEC, üç ADA Universitetinin komandası olmaqla dörd komanda yüksəlib. Gərgin keçən yarışda UNEC komandası ikinci yerə layiq görülüb. Komandanın üzvləri Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin III kurs tələbələri Nicat Behbudov, Aysel Kətənova, Zümrüd Həsənli və Əşrəf Hüseynovdur.

The Next Success of the International School of Economics
A team of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has been awarded the second place of “Azerbaijan Business Case Competition” (ABCC).
The idea of the “Azerbaijan Business Case Competition” (ABCC) organized among the students of the higher education institutions by the Public Association of the “US-Educated Azerbaijani Alumni Association” at the ADA University combines the objectives such as to improve the III-IV year undergraduate and graduate students’ knowledge and skills in economy-oriented areas, support the youth who are interested in acquiring practical knowledge in this field and be an intermediary in involving them to the country’s business environment.
The working group conducted business-oriented trainings related with theoretical and practical fields targeted in preparation to the competition within seven days. Students and graduates participated in all trainings successfully passed the preparatory stage of the contest. Within the main stage of the competition, condition for mastering practical knowledge and skills based on discussions and presentations were created for fourteen teams of 4 members which were submitted business cases of the University of Harvard every week.
One UNEC team and three teams of ADA University achieved the final stage. UNEC’s team won second place of the intense struggle. Members of the team are the third- year undergraduate students of the International School of Economics Nijat Behbutov, Aysel Katanova, Zumrud Hasanli and Ashraf Huseynov.