BMDM-də ilk semestr imtahanları yekunlaşıb
UNEC-də magistratura və doktorantura təhsil pilləsi üzrə təhsil və tədrisin keyfiyyətinin artırılması məqsədi ilə yaradılan və ölkədə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin magistratura təhsil pilləsinin iqtisadiyyat və idarəetmə ixtisasları üzrə yeni qəbul edilmiş təhsil standartlar əsasında fəaliyyət göstərən ilk mərkəz olan Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzində (BMDM) ilk semestr imtahanları keçirilib.
Ümumilikdə mərkəzdə 5 ixtisas üzrə 4 dildə və yazılı qaydada olmaqla  45 imtahan təşkil olunub. Magistrlar yazılı açıq suallar, şirkət analizləri, biznes keyslər, tədqiqat və araşdırma tipli imtahan metodları ilə müəllimlər tərəfindən qiymətləndirilib. İmtahanların gedişatına nəzarəti mərkəzin əməkdaşları və müəllimlər həyata  keçirib.
Magistrlar nəticələr açıqlandıqdan sonra 3 gün müddətində apellyasiya şikayəti verə bilər. Şikayətin baxılması üçün mərkəz tərəfindən komisiyya formalaşdırılır və ən geci 15 iş günü müddətində magistrə apellyasiyanın nəticəsi barədə məlumat verilməsi nəzərdə tutulur.

First semester exams of the International Graduate and Doctorate Center which is the first center established at UNEC to improve the quality of training on graduate and doctoral levels of education and performing in accordance with the new education standards adopted by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan in economy and management.
In general 45 written exams in 4 languages on 5 majors have taken place in the center. Graduates were assessed by the instructors on open questions, analysis of companies, business cases and question of research character. The exams were controlled by the employees and the teaching staff of the center.
The graduates will be able to make appeals within 3 days after they will get the results. To examine the complaints the center will form a commission and it is planned to inform a graduate about the result of the appeal within 15 working days.