BMDM-də ilk semestr imtahanları yekunlaşıb
UNEC-də magistratura və doktorantura təhsil pilləsi üzrə təhsil və tədrisin keyfiyyətinin artırılması məqsədi ilə yaradılan və ölkədə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin magistratura təhsil pilləsinin iqtisadiyyat və idarəetmə ixtisasları üzrə yeni qəbul edilmiş təhsil standartlar əsasında fəaliyyət göstərən ilk mərkəz olan Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzində (BMDM) ilk semestr imtahanları keçirilib.
Ümumilikdə mərkəzdə 5 ixtisas üzrə 4 dildə və yazılı qaydada olmaqla  45 imtahan təşkil olunub. Magistrlar yazılı açıq suallar, şirkət analizləri, biznes keyslər, tədqiqat və araşdırma tipli imtahan metodları ilə müəllimlər tərəfindən qiymətləndirilib. İmtahanların gedişatına nəzarəti mərkəzin əməkdaşları və müəllimlər həyata  keçirib.
Magistrlar nəticələr açıqlandıqdan sonra 3 gün müddətində apellyasiya şikayəti verə bilər. Şikayətin baxılması üçün mərkəz tərəfindən komisiyya formalaşdırılır və ən geci 15 iş günü müddətində magistrə apellyasiyanın nəticəsi barədə məlumat verilməsi nəzərdə tutulur.

В МЦМД подытожены первые семестровые экзамены
В Международном центре магистратуры и докторантуры (МЦМД), который является первым центром, созданным в целях  повышения качества образования и обучения на ступени образования магистратуры и докторантуры UNEC, и действующем в соответствии с принятыми Министерством образования Азербайджанской Республики новыми образовательными стандартами по специальностям экономики и управления ступени образования магистратуры, состоялись первые семестровые экзамены.
В целом в центре организованы 45 письменных экзаменов по 5 специальностям на 4 языках.. Студенты оценены преподавателями  экзаменационными методами письменных открытых вопросов, анализа компании, бизнес-кейса, исследования. Контроль экзаменов осуществляли сотрудники центра и преподаватели.
После объявления результатов экзаменов студенты в течение 3-х  дней могут подать заявление с жалобой в апелляцию. Для рассмотрения жалоб центром формируется комиссия и в течение не более 15 рабочих дней студентам дается информация о результатах апелляции.