cog2_saida_fotocoğ.f.d., b/m. Sultanlı Səidə İsmət qızı
1986-cı ildə Bakı Dövlət Universitetinin Coğrafiya fakültəsinə daxil olub və həmin fakültəni 1991-ci ildə bitirib.
1987-1992-ci illərdə Bakı «Gənc turistlər stansiyasında» metodist;
1994-2003-cü illərdə Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin «İqtisadi coğrafiya və coğrafiya tədrisinin metodikası» kafedrasında  laborant vəzifəsində işləyib.
2003-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İqtisadi coğrafiya və Tİİ» kafedrasında baş laborant işləyib.
2004-cü ildən “Ətraf mühitinin mühafizəsi və iqtisadiyyatı” kafedrasında 0,5 vahid müəllim;
2013-cü ildən 0,5 vahid baş müəllim vəzifəsində çalışır.
2008-ci ildə «Azərbaycanda turizmin inkişafının iqtisadi-coğrafi xüsusiyyətləri» mövzusunda AMEA-nın akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda dissertasiya işini müdafiə edərək coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru alimlik dərəcəsini alıb.

к.г.н., ст.преп. Султанлы Саида Исмет гызы
В 1986 году поступила на факультет Географии Бакинского государственного университета, в 1991 году окончила указанный университет.
В 1987-1992 годах работала методистом в Баку «На станции юных туристов».
В 1994-2003 годах работала на должности лаборанта кафедры «Экономическая география и методика преподавания географии» Азербайджанского государственного педагогического университета.
С 2003 года работала на кафедре «Экономическая география» Азербайджанского государственного экономического университета.
С 2004 года работала на должности преподавателя 0,5 шт. единиц кафедры «Охрана и экономика окружающей среды»,  с 2013 года на должности старшего преподавателя 0,5 шт. единиц.
В 2008 году в Институте географии имени академика НАНА Г.А.Алиева защитив кандидатскую диссертацию на тему «Экономико-географические особенности туризма в Азербайджане», получила ученую степень доктора философии по географии.