Doğulduğu tarix: 17 aprel 1951
1984-cü ilə kimi Goranboy rayonunda müəllim, RXTŞ-də metodist, məktəb direktoru vəzifəsində işləyib.
1984-cü ildən Azərbaycan Xalq Təhsili Nazirliyində (indiki TN) ali məktəblər idarəsində metodist, nazirin məsləhətçisi, Türkiyə Cumhuriyyətində AR Təhsil Nazirliyinin nümayəndəsi, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində Beynəlxalq Əlaqələr şöbəsinin müdiri, kənd təsərrüfatı nazirliyində nazirin köməkçisi, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində İqtisadiyyat fakültəsinin dekan müavini vəzifələrində işləyib.
1996-cı ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Ətraf mühitin mühafizəsi və iqtisadiyyatı» kafedrasında baş müəllim vəzifəsində çalışır.
13.03.2017-ci ildən 2021-ci ilin sentyabrına kimi UNEC-in Təcrübənin təşkili şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb.

e-mail: [email protected] *
В 1967 году окончил Азербайджанский государственный университет (ныне Бакинский государственный университет).
До 1984 года работал на должности преподавателя в Гёранбойском районе, методиста в РОНО, директора школы.
С 1984 года работал на должности методиста, советника министра в управлении высших школ Министерства народного образования Азербайджана (ныне МО), представителя Министерства образования АР в Турции, заведующего отделом международных отношений Азербайджанского государственного экономического университета, в Министерстве сельского хозяйства помощником министра, заместителем декана факультета Экономики Азербайджанского государственного экономического университета.
С 1996 года работает на кафедре «Охрана и экономика окружающей среды» Азербайджанского государственного экономического университета на должности старшего преподавателя.
С 13.03.2017 года до сентября 2021 года работал на должности заведующего отделом Организации практики UNEC.