Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov UNEC-də olub
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov komitə sədrinə UNEC-də tətbiq olunan yeniliklər barədə məlumat verib.
Sonra Fuad Muradov 24/7 kitabxana, UNEC Ekstern, Radio UNEC və Elektron Universitet modeli ilə tanış olub. UNEC Eksternin fəaliyyətini xüsusi vurğulayan Fuad Muradov eyni anda 1000 tələbəyə, gün ərzində isə 20.000 tələbəyə distant təhsil vermək imkanını yüksək qiymətləndirib. O, dünyanın aparıcı universitetlərinin distant təhsil xidməti göstərdiyini bildirərək, Azərbaycanda distant təhsilin tətbiqinin vacibliyini vurğulayıb. Həm ölkə daxilindən, həm də xaricdən daha çox tələbənin ali təhsilə cəlb edilməsi baxımından distant təhsilin alternativsiz olduğunu qeyd edib.
Görüşdə UNEC-lə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов побывал в UNEC
Председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Азербайджанской Республики Фуад Мурадов побывал в UNEC.
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов дал информацию председателю комитета о новшествах, применяемых в UNEC.
Затем Фуад Мурадов ознакомился с библиотекой 24/7,  UNEC Ekstern, Радио UNEC и моделью электронного университета. Особо подчеркнув деятельность UNEC Ekstern, Фуад Мурадов высоко оценил возможности получения в одно и то же время дистанционного обучения 1000 студентами, а в течение дня 20000 студентами.  Он отметил, что в ведущих университетах мира проводится дистанционное обучение, подчеркнул важность дистанционного обучения в Азербайджане. Дистанционное образование он назвал безальтернативным с точки зрения привлечения большего числа студентов к высшему образованию внутри страны, а также из-за рубежа.
На встрече состоялся обмен мнениями в направлении взаимного сотрудничества между Государственным комитетом по работе с диаспорой и UNEC.