Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov UNEC-də olub
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov komitə sədrinə UNEC-də tətbiq olunan yeniliklər barədə məlumat verib.
Sonra Fuad Muradov 24/7 kitabxana, UNEC Ekstern, Radio UNEC və Elektron Universitet modeli ilə tanış olub. UNEC Eksternin fəaliyyətini xüsusi vurğulayan Fuad Muradov eyni anda 1000 tələbəyə, gün ərzində isə 20.000 tələbəyə distant təhsil vermək imkanını yüksək qiymətləndirib. O, dünyanın aparıcı universitetlərinin distant təhsil xidməti göstərdiyini bildirərək, Azərbaycanda distant təhsilin tətbiqinin vacibliyini vurğulayıb. Həm ölkə daxilindən, həm də xaricdən daha çox tələbənin ali təhsilə cəlb edilməsi baxımından distant təhsilin alternativsiz olduğunu qeyd edib.
Görüşdə UNEC-lə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Chairman of the State Committee on Work with Diaspora Fuad Muradov has visited UNEC
Rector of UNEC, Professor Adalat Muradov informed the chairman of the committee about the innovations implemented at UNEC.
Then Fuad Muradov became acquainted  with  24/7 library, UNEC Extern, Radio UNEC and Electronic University model. Emphasizing activity of UNEC Extern, Fuad Muradov highly appreciated the opportunity to provide distant education to 1,000 students at the same time and to 20,000 students per day. He noted that the leading universities in the world provide distant education and underlined the importance of the use of distant education in Azerbaijan. He noted that distant education is not an alternative in terms of attracting more students to higher education both at home and abroad.
The sides exchanged views on cooperation between UNEC and the State Committee on  Work with Diaspora.