11 iyun 1971-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1978-ci ildən 1988-ci ilədək orta məktəbdə oxuyub.
1988-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Sənaye iqtisadiyyatı və idarəetmə” fakultəsinə daxil olub. 1993-cü ildə institutu bitirərək iqtisadçı ixtisası alıb. 1998-2002-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakultəsini bitirərək “Hüquqşünaslıq” ixtisasına yiyələnib.
1994-cü ildən 1998-ci ilədək Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Menecment” ixtisası üzrə aspiranturada oxuyub. 2002-ci ildə 08.00.05 – “Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” ixtisası üzrə namizədlik dissertasiyası müdafiə edib iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsini alıb. 2012-ci ildə dosent elmi adı alıb.
1993-cü ildən 1994-cü ilədək Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Menecment” kafedrasında laborant, baş laborant, müəllim və baş müəllim vəzifələrində çalışıb. 2005-ci ildən 2014-cü ilədək “Biznes inzibatcılıgı” fakultəsinin dekan müavini vəzində calışıb. 2014-cü ildən “Biznes inzibatcılıgı” fakultəsinin dekan əvəzi  olub. 2010-cu ildən ADİU-nin “Menecment” kafedrasında dosent vəzifəsində işləyib.

Can. of Econ. Scien., Assoc.Prof., Ibrahimli Zulfugar Huseyn
He was born on June 11, 1971 in the city of Baku. From 1978 to 1988 he studied at secondary  school.
In 1988 he entered the faculty of “Industrial Economics and Management” of Azerbaijan State University of Economics. He graduated from the university in 1993 majoring   in economics. In 1998-2002, he graduated from the Law Faculty of Baku State University with a degree in Law.
From 1994 to 1998 he studied at the postgraduate course in “Management” at Azerbaijan State University of Economics. In 2002 he defended his dissertation on the specialty 08.00.05 – “Economics and Management of National Economy” and received the degree of Candidate of Economic Sciences. In 2012, he received the title of associate professor.
From 1993 to 1994 he worked as a laboratory assistant, senior laboratory assistant, lecturer and senior lecturer at the “Management” department of   Azerbaijan State University of Economics. From 2005 to 2014 he worked as Deputy Dean of the Faculty of Business Administration. Since 2014, he has been the Acting Dean of the Faculty of Business Administration. Since 2010 he has worked as an associate professor at the “Management” department of UNEC.