11 iyun 1971-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1978-ci ildən 1988-ci ilədək orta məktəbdə oxuyub.
1988-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Sənaye iqtisadiyyatı və idarəetmə” fakultəsinə daxil olub. 1993-cü ildə institutu bitirərək iqtisadçı ixtisası alıb. 1998-2002-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakultəsini bitirərək “Hüquqşünaslıq” ixtisasına yiyələnib.
1994-cü ildən 1998-ci ilədək Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Menecment” ixtisası üzrə aspiranturada oxuyub. 2002-ci ildə 08.00.05 – “Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” ixtisası üzrə namizədlik dissertasiyası müdafiə edib iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsini alıb. 2012-ci ildə dosent elmi adı alıb.
1993-cü ildən 1994-cü ilədək Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Menecment” kafedrasında laborant, baş laborant, müəllim və baş müəllim vəzifələrində çalışıb. 2005-ci ildən 2014-cü ilədək “Biznes inzibatcılıgı” fakultəsinin dekan müavini vəzində calışıb. 2014-cü ildən “Biznes inzibatcılıgı” fakultəsinin dekan əvəzi  olub. 2010-cu ildən ADİU-nin “Menecment” kafedrasında dosent vəzifəsində işləyib.

к.э.н., доц. Ибрагимли Зульфугар Гусейн оглы
В 1988 году поступил на факультет «Экономика и управление промышленностью» Азербайджанского государственного экономического университета, в 1993 году окончил университет и получил специальность экономиста. В 1998-2002 гг. окончив юридический факультет  Бакинского государственного университета, получил специальность «Юриспруденция».
С 1994 по 1998 год учился в аспирантуре Азербайджанского государственного экономического университета по специальности «Менеджмент». В 2002 году защитил кандидатскую диссертацию по специальности  08.00.05 – «Экономика и управление народным хозяйством», и получил  ученую степень кандидата экономических наук. В 2012 году получил ученое звание доцента.
С 1993 по 1994 год работал в Азербайджанском государственном экономическом университете на кафедре  «Менеджмент»  на должности  лаборанта, старшего лаборанта, преподавателя и старшего преподавателя. С 2005 до 2014 года работал на должности заместителя декана факультета «Администрирование бизнеса».  С 2010 года работал в АГЭУ на должности доцента кафедры «Менеджмент».