Əhmədov Ayxan Ramiz oğlu
2008-2012-ci illərdə Azərbaycan Texniki Universitetinin Mühəndis İqtisadiyyatı və İdarəetmə fakültəsində  Menecment ixtisası üzrə bakalavr təhsili almışdır.
2016-2018-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura mərkəzində Biznesin idarə edilməsi ixtisası üzrə magistratura təhsili almışdır.
2019 -cu ilin fevral ayından etibarən  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Zaqatala filialında İqtisadiyyat və İdarətmə kafedrasının müəllimi işləmişdir.
21 Yanvar 2020-ci il tarixindən Zaqatala İqtisad Məktəbinin Katibi və İqtisadiyyat və İdarəetmə kafedrasının 0,5 ştat müəllim vəzifəsinə təyin edilmişdir.

Родился в 1991 году в Кельбаджарском районе.
В 2008-2012 годах получил степень бакалавра по специальности Менеджмента на факультете Инженерии экономики и управления Азербайджанского технического университета.
В 2016-2018 годах учился в магистратуре по специальности Управления бизнесом в Международном центре магистратуры и докторантуры Азербайджанского государственного экономического университета.
С февраля 2019 года работал на кафедре Экономики и управления Закатальского филиала Азербайджанского государственного экономического университета на должности преподавателя.
С 21 января 2020 года назначен на должность секретаря Закатальской школы экономики и преподавателя на 0,5 штатных единиц кафедры Экономики и управления.