Əhmədov Ayxan Ramiz oğlu
2008-2012-ci illərdə Azərbaycan Texniki Universitetinin Mühəndis İqtisadiyyatı və İdarəetmə fakültəsində  Menecment ixtisası üzrə bakalavr təhsili almışdır.
2016-2018-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura mərkəzində Biznesin idarə edilməsi ixtisası üzrə magistratura təhsili almışdır.
2019 -cu ilin fevral ayından etibarən  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Zaqatala filialında İqtisadiyyat və İdarətmə kafedrasının müəllimi işləmişdir.
21 Yanvar 2020-ci il tarixindən Zaqatala İqtisad Məktəbinin Katibi və İqtisadiyyat və İdarəetmə kafedrasının 0,5 ştat müəllim vəzifəsinə təyin edilmişdir.

He was born in 1991 in Kalbajar region.
In 2008-2012 he received a bachelor’s degree in Management at the faculty of Engineering Economics and Management of Azerbaijan Technical University.
In 2016-2018, he received a master’s degree in Business Administration from the International Master’s and Doctoral Center of Azerbaijan State University of Economics.
Since February 2019, he has worked as a lecturer at the department of Economics and Management at the Zaqatala branch of Azerbaijan State University of Economics.
Since January 21, 2020, he was appointed Secretary of the Zaqatala School of Economics and a part-time lecturer of the department of Economics and Management.