“Enactus”un ən güclüləri – UNEC tələbələri
UNEC tələbələri “Gənclər arasında sahibkarlıq fəaliyyətinin artırılması məqsədi ilə Milli Case” yarışının qalibi olublar.
Təhsil Nazirliyi, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun dəstəyi və “Enactus Azərbaycan”ın təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışın məqsədi kənd təsərrüfatında meyvə-tərəvəz sahəsində yerli və beynəlxalq təcrübədən istifadə edərək yeni metodologiyaların hazırlanmasına tələbələrin cəlb edilməsidir.
Tələbələr arasında ən populyar yarışlardan olan müsabiqəyə 9 universitetdən 29 komanda qatılıb. Final mərhələsinə 9 komanda iştirak hüququ qazanıb. Finalçılar kənd təsərrüfatı sektoru üzrə biznes plan hazırlayaraq, münsiflər heyətinə təqdim ediblər. Komandalar kiçik və orta bizneslər üçün ideyanın miqyası, bazar üzrə məlumatların öyrənilməsi, təşviq və satış kanalları alətləri, tətbiq edilən texnologiyaların başadüşülən olması, ehtimalların və rəqəmlərin reallığı, ideyanın orijinallığı, təqdimatın tərtibatı və iqtisadi hesablamaların metodikasının düzgün tətbiq olunması meyarlarına görə qiymətləndirilib.
Maraqlı və gərgin keçən yarışda UNEC-i təmsil edən komandalar daha yüksək nəticə əldə edərək, fəxri kürsünün hər üç pilləsində qərarlaşıblar.
I yerin qalibi Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin “Bal kimi” komandası olub. II yerə SABAH Qruplarının “EcoSABAH”, III yerə isə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin “SaffrAz” komandası layiq görülüb.

Самые сильные «Enactus» – студенты UNEC
Студенты UNEC стали победителями соревнования «Национальный Case в целях повышения предпринимательской деятельности среди молодежи».
Целью соревнования, состоявшегося при  организационной поддержке Министерства образования, Министерства сельского хозяйства, Фонда молодежи при Президенте Азербайджанской Республики  и “Enactus Азербайджан” является использование отечественного и международного опыта в сельском хозяйстве в сфере производства фруктов и овощей, и привлечение студентов к разработке новых методологий.
В конкурсе, который является наиболее популярным соревнованием среди студентов, приняли участие 29 команд из 9 университетов. 9 команд получили право на участие в финальном этапе.  Финалисты, подготовив план по сектору сельского хозяйства, представили его членам жюри. Команды оценивались за критерии масштаба идей для малого и среднего бизнеса, изучения информации по рынку, инструментов каналов стимулирования и сбыта,  понятности применяемых технологий,  реальности вероятностей и цифр, оригинальности идей,  подготовки презентаций и  правильного применения методики экономических расчетов.
В интересном и напряженном соревновании команды, представляющие UNEC, достигнув наивысших результатов,  сосредоточились на трех пьедесталах почета.
I места удостоена команда Международной школы экономики “Bal kimi”.  На II месте команда групп САБАХ “EcoSABAH”, а на III месте команда Международной школы экономики “SaffrAz”.