“II. İqtisadiyyat və İdarəetmə sahəsində magistr və doktorantların beynəlxalq elmi konfransı” keçiriləcək
28 MAY 2020
konfrans29-31 may tarixlərində UNEC-in təşkilatçılığı ilə “II. İqtisadiyyat və İdarəetmə Sahəsində Magistr və Doktorantların Beynəlxalq Elmi Konfransı” təşkil olunacaq.
Distant formada təşkil olunacaq beynəlxalq konfransda ümumilikdə dünyanın 21 ölkəsindən 325 gənc tədqiqatçı 65 bölmədə məruzə ilə çıxış edəcəklər.
Mayın 29-u saat 10:00-da keçiriləcək açılış mərasimində UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov, Təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov, Paşa Holdinqin Baş İcraçı Direktoru Cəlal Qasımov çıxış edəcəklər.
Beynəlxalq konfransda ABŞ, Rusiya və Türkiyənin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrinin magistr və doktorantlarının iştirakı ilə 4 dildə (azərbaycan, ingilis, rus və türk) plenar çıxışlar olacaq. Azərbaycandan Kamal Mirzəyev “Strateji İnsan Resursları Sistemində Təmin Fəaliyyətinin Ölçülməsi və Qiymətləndirilməsi”, ABŞ-dan Sevinc Məmmədova “How Education and Training Affect the Economy”, Türkiyədən Sezgin Uysal “Politik Risk ve Enerji Fiyatları İlişkisi İktisat Tarihinden Doğal Bir Deney” və Rusiyadan Alexander Lyash “Эффективное Управление Денежными Средствами На Основе Финансовых Технологий” mövzularında plenar çıxışlarını onlayn olaraq təqdim edəcəklər.
Konfransın açılış mərasimi UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsi, Youtube kanalı və konfransın rəsmi saytından canlı olaraq azərbaycan və ingilis dillərində yayımlanacaq. Konfrans seksiyaları isə ZOOM proqramı vasitəsi ilə distant olaraq təşkil olunacaq.

Состоится «II. Международная научная конференция магистров и докторантов в сфере экономики и управления»
28 МАЯ 2020
konfrans
29-31 мая при организационной поддержке UNEC состоится «II. Международная научная конференция магистров и докторантов в сфере экономики и управления».
На международной конференции, которая будет организована в дистанционной форме, выступят с докладом в целом 325 молодых исследователей из 21 страны мира в 65 секциях.
На церемонии открытия, которая состоится 29 мая, выступят ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов, заместитель министра образования Фирудин Гурбанов, Генеральный исполнительный директор Paşa Holdinqin Джалал Гасымов, директор Международного центра магистратуры и докторантуры, доцент Фариз Ахмедов.
На международной конференции с участием магистров и докторантов престижных высших учебных заведений США, России и Турции состоятся пленарные выступления на 4 языках (азербайджанском, английском, русском и турецком). Будут представлены пленарные выступления в онлайн-формате из Азербайджана Камал Мирзоев на тему «Измерение и оценка снабженческой деятельности в стратегии человеческих ресурсов»,  США Севиндж Мамедова «How Education and Training Affect the Economy», Турции Сезгин Уйсал «Politik Risk ve Enerji Fiyatları İlişkisi İktisat Tarihinden Doğal Bir Deney» и России Александр Ляш  «Эффективное управление денежными средствами на основе финансовых технологий».
Церемония открытия конференции будет транслироваться в прямом эфире на официальной странице Facebook UNEC, канале Youtube и официальном сайте конференции на азербайджанском и английском языках. Секции конференции будут организованы дистанционно посредством программы ZOOM.