“II. İqtisadiyyat və İdarəetmə sahəsində magistr və doktorantların beynəlxalq elmi konfransı” keçiriləcək
28 MAY 2020
konfrans29-31 may tarixlərində UNEC-in təşkilatçılığı ilə “II. İqtisadiyyat və İdarəetmə Sahəsində Magistr və Doktorantların Beynəlxalq Elmi Konfransı” təşkil olunacaq.
Distant formada təşkil olunacaq beynəlxalq konfransda ümumilikdə dünyanın 21 ölkəsindən 325 gənc tədqiqatçı 65 bölmədə məruzə ilə çıxış edəcəklər.
Mayın 29-u saat 10:00-da keçiriləcək açılış mərasimində UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov, Təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov, Paşa Holdinqin Baş İcraçı Direktoru Cəlal Qasımov çıxış edəcəklər.
Beynəlxalq konfransda ABŞ, Rusiya və Türkiyənin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrinin magistr və doktorantlarının iştirakı ilə 4 dildə (azərbaycan, ingilis, rus və türk) plenar çıxışlar olacaq. Azərbaycandan Kamal Mirzəyev “Strateji İnsan Resursları Sistemində Təmin Fəaliyyətinin Ölçülməsi və Qiymətləndirilməsi”, ABŞ-dan Sevinc Məmmədova “How Education and Training Affect the Economy”, Türkiyədən Sezgin Uysal “Politik Risk ve Enerji Fiyatları İlişkisi İktisat Tarihinden Doğal Bir Deney” və Rusiyadan Alexander Lyash “Эффективное Управление Денежными Средствами На Основе Финансовых Технологий” mövzularında plenar çıxışlarını onlayn olaraq təqdim edəcəklər.
Konfransın açılış mərasimi UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsi, Youtube kanalı və konfransın rəsmi saytından canlı olaraq azərbaycan və ingilis dillərində yayımlanacaq. Konfrans seksiyaları isə ZOOM proqramı vasitəsi ilə distant olaraq təşkil olunacaq.

“II International scientific conference of masters and doctoral students in economics and management” will be held
28 MAY 2020
konfrans
“II International Scientific Conference of Masters and Doctoral Students in Economics and Management will be organized by UNEC on 29-31 May.
In total, 325 young researchers from 21 countries will make their reports in 65 sections at an international conference   held remotely.
Rector of UNEC, Professor Adalat Muradov, Deputy Minister of Education Firudin Gurbanov, Chief Executive Officer of Pasha Holding Jalal Gasimov, and Director of the International Center for Master’s and Doctoral Studies, Associate Professor Fariz Ahmadov will make a   speech  at the opening ceremony on May 29.
The international conference will feature plenary speeches in four languages (Azerbaijani, English, Russian and Turkish) with the participation of masters and doctoral students from prestigious universities of the United States, Russia and Turkey. Kamal Mirzayev from Azerbaijan   will present his   plenary speech online on the topic “Measurement and Evaluation of Security Activity in the Strategic Human Resources System”, Sevinj Mammadova from the USA on “How Education and Training Affect the Economy”,  Sezgin Uysal from Turkey “The Relationship between Political Risk and Energy Prices as a Natural Experiment from the History of Economics” and Alexander Lyash from Russia “Effective Cash Management  based on   Financial Technologies”.
The opening ceremony of the conference will be broadcast live on the official Facebook page of UNEC,  YouTube channel and the official website of the conference in Azerbaijani and English. Conference sections will be organized remotely through the ZOOM program.