UNEC 2025-ci il üçün fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya qəbul elan edir
1.Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsini bitirən (magistr dissertasiyasını müdafiə etməklə), yaxud təhsili ona bərabər tutulan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları sənəd verə bilərlər.
2.Doktoranturaya qəbul üçün aşağıdakı sənədlər təqdim edilməlidir:
• kadrların şəxsi qeydiyyat vərəqi;
• iş yerindən xasiyyətnamə (iş yeri olduqda);
• çap olunmuş elmi əsərlərin siyahısı (elmi əsərlərin nəşr edildiyi jurnaldan çıxarılan surətləri əlavə edilməklə). Elmi əsərlərin məzmunu iddiaçının seçdiyi ixtisasa uyğun olmalıdır. Elmi əsərləri olmayanlar seçdikləri ixtisasa aid olan mövzu üzrə referat təqdim etməlidirlər (referatın məzmununa və tərtibinə dair tələbləri https://unec.edu.az/doktorantura-sobesi/ səhifəsindən əldə etmək olar);
• ali təhsil haqqında diplomların (diplomun) və qiymət cədvəllərinin (qiymət cədvəlinin) notarial qaydada təsdiq olunmuş surətləri və yaxud onları təsdiq edən Elektron Hökumət İnformasiya Sistemindən əldə edilmiş QR kodlu sənədlər. Xarici ölkələrdə təhsil almış vətəndaşlar üçün isə təhsil haqqında sənədin tanınması barədə Elm və Təhsil Nazirliyinin şəhadətnaməsi.
3.Sənədlərin təqdim olunması 2 iyun 2025-ci il tarixinədək portal.edu.az platforması üzərindən aparılacaqdır. Sənədlər elektron formada (pdf) yüklənməlidir.
4.Sənədləri qəbul olunan iddiaçılar 2025-ci ilin iyun ayında “Xarici dil” fənnindən Dövlət İmtahan Mərkəzində imtahan verəcəklər. “Xarici dil” fənnindən keçid balını toplayan şəxslər “Fəlsəfə” fənni üzrə imtahana buraxılırlar. Fəlsəfə fənni üzrə imtahanda “məqbul” qiymət almış şəxslər “İxtisas” fənni üzrə imtahana buraxılırlar. Fəlsəfə fənni üzrə imtahanın 2-4 sentyabr 2025-ci il tarixlərində, “İxtisas” fənnindən imtahanın isə 9-11 sentyabr 2025-ci il tarixlərində keçirilməsi nəzərdə tutulur.
5.Suallar yarandığı təqdirdə UNEC-in Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin Doktorantura şöbəsinə müraciət edə bilərsiz.
Ünvan: Bakı şəh., Abbas Səhhət küçəsi 45A, UNEC-in IV korpusu (Bakı Təhsil İdarəsinin yanı), Doktorantura şöbəsi (otaq 104). Telefon: 012-440-57-49

UNEC объявляет прием в докторантуру по программе доктора философии на 2025 год
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) объявляет прием в докторантуру по программе доктора философии на 2025 год.
1.В докторантуру по программе доктора философии могут поступать граждане Азербайджанской Республики, окончившие уровень магистратуры ступени высшего образования (путем защиты кандидатской диссертации) или приравненное к ней образование.
2.Для поступления в докторантуру наобходимо представить следующие документы:
• Личная учетная карточка кадров;
• фото 2 штуки (3×4)
• характеристика с места работы (при наличии места работы);
• выписка из трудовой книжки для имкющих стаж;
• список опубликованных научных работ (с приложением копий выписок из журналов, в которых опубликованы научные работы). Содержание научной работы должно соответствовать специальности, выбранной претендентом. Лица, не имеющие научных работ, должны представить реферат, соответствующий выбранной специальности (требования к содержанию и составлению реферата можно получить на странице https://unec.edu.az/doktorantura-sobesi/;
• нотариально заверенные копии дипломов (диплома) и вкладышкй с оценками (вкладыша с оценками) о высшем образовании или документы с кодом QR, подтверждающие их Информационной системой электронного правительства. Для граждан, получивших образование за рубежом, свидетельство Министерства науки и образования о признаниии документа об образовании.
• копия документа, удостоверяющего личность;
3.Подача документов будет проводиться через платформу portal.edu.az до 2 июня 2025 года. Документы должны быть загружены в электронном виде (pdf).
4.Претенденты, у которых приняты документы, будут сдавать экзамен по дисциплине “Иностранный язык” в Государственном экзаменационном центре в июне 2025 года. Лица, набравшие проходной балл по дисциплине “Иностранный язык”, допускаются на экзамен по дисциплине “Философия”. Лца, получившие оценку “успешно” по дисциплине Философии допускаются к экзамену по специальности. Проведение экзамена по дисцилине “Философия” предусматривается на 2-4 сентября 2025 года, по дисциплине “Специальность” на 9-11 сентября 2025 года.
5.При возникновении вопросов можно обратиться в Международный центр магистратуры и докторантцры UNEC.
Адрес: г.Баку, улица Аббаса Саххата 45A, IV корпус UNEC (рядом с Управлением образования города Баку), отдел Докторантуры (комната 104). Телефон: 012-440-57-49