UNEC 2025-ci il üçün fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya qəbul elan edir
1.Fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsini bitirən (magistr dissertasiyasını müdafiə etməklə), yaxud təhsili ona bərabər tutulan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları sənəd verə bilərlər.
2.Doktoranturaya qəbul üçün aşağıdakı sənədlər təqdim edilməlidir:
• kadrların şəxsi qeydiyyat vərəqi;
• iş yerindən xasiyyətnamə (iş yeri olduqda);
• çap olunmuş elmi əsərlərin siyahısı (elmi əsərlərin nəşr edildiyi jurnaldan çıxarılan surətləri əlavə edilməklə). Elmi əsərlərin məzmunu iddiaçının seçdiyi ixtisasa uyğun olmalıdır. Elmi əsərləri olmayanlar seçdikləri ixtisasa aid olan mövzu üzrə referat təqdim etməlidirlər (referatın məzmununa və tərtibinə dair tələbləri https://unec.edu.az/doktorantura-sobesi/ səhifəsindən əldə etmək olar);
• ali təhsil haqqında diplomların (diplomun) və qiymət cədvəllərinin (qiymət cədvəlinin) notarial qaydada təsdiq olunmuş surətləri və yaxud onları təsdiq edən Elektron Hökumət İnformasiya Sistemindən əldə edilmiş QR kodlu sənədlər. Xarici ölkələrdə təhsil almış vətəndaşlar üçün isə təhsil haqqında sənədin tanınması barədə Elm və Təhsil Nazirliyinin şəhadətnaməsi.
3.Sənədlərin təqdim olunması 2 iyun 2025-ci il tarixinədək portal.edu.az platforması üzərindən aparılacaqdır. Sənədlər elektron formada (pdf) yüklənməlidir.
4.Sənədləri qəbul olunan iddiaçılar 2025-ci ilin iyun ayında “Xarici dil” fənnindən Dövlət İmtahan Mərkəzində imtahan verəcəklər. “Xarici dil” fənnindən keçid balını toplayan şəxslər “Fəlsəfə” fənni üzrə imtahana buraxılırlar. Fəlsəfə fənni üzrə imtahanda “məqbul” qiymət almış şəxslər “İxtisas” fənni üzrə imtahana buraxılırlar. Fəlsəfə fənni üzrə imtahanın 2-4 sentyabr 2025-ci il tarixlərində, “İxtisas” fənnindən imtahanın isə 9-11 sentyabr 2025-ci il tarixlərində keçirilməsi nəzərdə tutulur.
5.Suallar yarandığı təqdirdə UNEC-in Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin Doktorantura şöbəsinə müraciət edə bilərsiz.
Ünvan: Bakı şəh., Abbas Səhhət küçəsi 45A, UNEC-in IV korpusu (Bakı Təhsil İdarəsinin yanı), Doktorantura şöbəsi (otaq 104). Telefon: 012-440-57-49

UNEC announces admission to doctoral studies under the Doctor of Philosophy program for 2025
Azerbaijan State University of Economics (UNEC) announces admission to doctoral studies under the Doctor of Philosophy program for 2025
1. Citizens of the Republic of Azerbaijan who have completed the master’s level of higher education (by defending a master’s thesis), or who have an education recognized as equivalent, may apply for doctoral studies under the Doctor of Philosophy program.
2. The following documents must be submitted for admission to doctoral studies:
• Personal registration form;
• Curriculum vitae (CV);
• 2 photos (size 3×4 cm);
• Reference letter from the workplace (if employed);
• Extract from the employment record book for those with work experience;
• List of published scientific works (with copies of the pages from the journals in which the works were published). The content of the scientific works must correspond to the chosen specialty. Applicants without scientific publications must submit a paper (referat) on a topic related to their chosen specialty. Requirements regarding the content and formatting of the paper can be found on the page: https://unec.edu.az/doktorantura-sobesi/;
• Notarized copies of diplomas and transcripts of higher education, or QR-coded documents obtained from the Electronic Government Information System. For those who studied abroad, a certificate of recognition of the education document issued by the Ministry of Science and Education is required;
• Copy of the identity document.
1. Submission of documents will be carried out via the portal.edu.az platform until June 2, 2025. The documents must be uploaded in electronic PDF format.
2. Applicants whose documents are accepted will take an exam in the Foreign Language subject at the State Examination Center in June 2025. Those who obtain a passing score in the Foreign Language subject will be admitted to the Philosophy exam. Candidates who receive a “pass” grade in the Philosophy exam will be admitted to the Specialty exam. The Philosophy exam is scheduled for September 2–4, 2025, and the Specialty exam is scheduled for September 9–11, 2025.
3. If you have any questions, you may contact the Doctoral Studies Department of the International Master’s and Doctoral Center at UNEC.