UNEC-in müəllimi və tələbələri “Speak.az” danışıq startapı yaradıblar.Xarici dildə onlayn danışıq platforması olan “Speak.az”ın reallaşdırılmasında məqsəd olduğu məkandan asılı olmayaraq, istifadəçilərə müxtəlif dillər üzrə onlayn danışıq dərsləri keçməklə dil biliklərinin yüksəldilməsinə dəstək göstərməkdir.
“Speak.az” platformasına qoşulan istifadəçilər ingilis, rus və yapon dilləri izrə danışıq səviyyələrini daha da yüksəldə biləcəklər. Dərslər yerli və əcnəbi moderatorlar tərəfindən aparılır.
Dərslər həftənin 6 günü (I-VI) saat 18.00-23.00-dək təşkil edilir. Hər dərsin müddəti 1 saatdır və qrup üzrə maksimal iştirakçı sayı 5 nəfərdir. İstifadəçilər dərslərə qoşulmadan öncə onların xarici dil üzrə bilik səviyyəsi müəyyənləşdiriləcək və səviyyələrinə uyğun qruplara qatılacaqlar. Platformanın funksionallığı sayəsində istifadəçilərə öncədən moderatorlarla və mövzularla tanış olmaq imkanı, eləcə də qatılmaq istədikləri onlayn dərsdə yerini öncədən “rezerv” etmək imkanı yaradılıb. İstifadəçilər saytda 1 günlük sınaq müddətini aktivləşdirərək istənilən dərsə qatılıb tədris prosesində iştirak edə bilərlər.
Sentyabr ayından etibarən, platformaya alman, ispan, italyan, fransız, çin və koreya dillərinin də əlavə olunması nəzərdə tutulub.
Startapda fəaliyyət göstərən tələbə-moderatorlar ABŞ və Avropada təhsil alıblar, eləcə də həmin ölkələrdə fəaliyyət göstəriblər.
Layihə UNEC-in gənc müəllimi, Karyera Mərkəzinin direktoru Ramil Cabbarov və UNEC məzunu Fəqan Çələbizadə tərəfindən yaradılıb. İdarəetmə komandasında isə UNEC SABAH Qruplarının tələbələri Şamil İsmayılov və Əliağa İbadullayev təmsil olunurlar.

Совместный стартап преподавателя и студентов UNEC: «Speak.az»
Целью реализации онлайн разговорной платформы на иностранном языке «Speak.az» является оказание поддержки пользователям в улучшении языковых навыков, проводя онлайн уроки на разных языках независимо от местонахождения.
Пользователи, присоединившиеся к платформе «Speak.az» смогут поднять уровень общения на английском, русском и японском языках. Занятия проводятся местными и зарубежными модераторами.
Занятия проходят 6 дней в неделю (I-VI) с 18.00 до 23.00 часов. Продолжительность каждого урока 1 час и максимальное число участников в группе 5 человек. До того,  как приступить к занятиям у пользователей будет определен уровень знаний по иностранному языку и соответственно уровню будут  подключены к группам. Благодаря функциональности платформы пользователям создана возможность заранее познакомиться с модераторами и темами, а также заранее  «зарезервировать» место на онлайн уроке, в котором хотят принять участие. Пользователи, активизируя на сайте 1-дневный испытательный срок, могут присоединиться к любому уроку и принять участие в учебном процессе.
С сентября предусмотрено дополнение к платформе немецкого, испанского, итальянского, французского, китайского и корейского языков.
Студенты-модераторы, работающие в стартапе, получили образование в США и Европе, а также работают в этих странах.
Проект создан молодым преподавателем UNEC, директором Центра карьеры Рамилем Джаббаровым и выпускником UNEC Фаганом Челебизаде. А в управленческой команде представлены студенты групп САБАХ UNEC Шамиль Исмаилов и Алиага Ибадуллаев.