UNEC müəllimlərinin nəzərinə: “Mevlana” Mübadilə Proqramına sənəd qəbulu başlayıb
mubadile_230119“Mevlana” Mübadilə Proqramı UNEC-in professor-müəllim heyəti üçün Türkiyənin müvafiq universitetlərində təcrübə keçmək imkanı təqdim edir. 14-30 gün müddətində həyata keçirilən mübadilə zamanı UNEC-in akademik heyət üzvlərinin Türkiyə universitetlərində tədris prosesində iştirak etməsi, mühazirələr oxuması, müasir tədris metodları ilə tanış olması, elmi konfranslarda iştirak etməsi, geniş kitabxana fondundan yararlanması və birgə elmi tədqiqatlar aparması nəzərdə tutulub.
2. Namizəd haqqında türk və ya ingilis dilində ətraflı məlumat (portfolio və ya özgeçmiş)
3. Xarici pasportun surəti
4. 3×4 şəkil – 2 ədəd
Proqramda iştirak etmək istəyən müəllimlər tələb olunan sənədləri 28 fevral 2020-ci il tarixinə qədər Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Xarici əlaqələr şöbəsinə təqdim etməlidirlər.
Universitetlərin siyahısı
Aşağıda qeyd olunan universitetlər üçün müraciət forması fəqrlidir:
Anadolu Universiteti:
Template – ACADEMIC STAFF APPLICATION FORM
Akdeniz Universiteti:
Mevlana 2020-2021 Incoming Academic Staff Application Form
Proqramla bağlı ətraflı məlumatı www.mevlana.yok.gov.tr ünvanından və Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Xarici əlaqələr şöbəsindən əldə etmək mümkündür.

К сведению преподавателей UNEC: начался прием документов на Программу обмена «Мевлана»
Программа обмена «Мевлана» для профессорско-преподавательского состава UNEC предлагает возможность прохождения практики в соответствующих университетах Турции.  Во время обмена, осуществляемого в течение 14-30 дней, предусмотрено участие членов академического состава UNEC в учебном процессе университетов Турции, проведение лекций, ознакомление с современными методами обучения, участие в научных конференциях, использование широкого библиотечного фонда и проведение совместных научных исследований.
1. Форма обращения для кандидата (Öğretim elemanı bilgi formu)
2. Подробная информация о кандидате на турецком или английском языке (portfolio или özgeçmiş)
3. Копия заграничного паспорта
4. Фото 3×4 – 2 штуки
6. CV (на английском или турецком языке)
Преподаватели, желающие принять участие в программе, должны представить документы в отдел Внешних связей Департамента международного сотрудничества до 28 февраля 2020 года.
Следует отметить, что кандидаты в соответствующей форме обращения могут указать лишь 3 университета.
Список университетов
Для университетов, указанных ниже, форма обращения другая:
Университет Анадолу:
Template – ACADEMIC STAFF APPLICATION FORM
Университет Акдениз:
Mevlana 2020-2021 Incoming Academic Staff Application Form
Подробную информацию о программе можно получить по адресу www.mevlana.yok.gov.tr и в отделе Внешних связей Департамента международного сотрудничества.