Əzizov İlkin Əli oğlue-mail: [email protected]
2010-cu ildə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin Mexanikiləşdirmə və İnformasiya Texnologiyaları fakültəsinin İnformasiya Texnologiyaları və Sistemləri mühəndisliyi ixtisasına daxil olmuş və 2014-cü ildə bitirmişdir.
2012-ci ildən əmək fəaliyyətinə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin İKT mərkəzində başlamışdır. Müxtəlif illərdə özəl müəssisələrdə şəbəkə mühəndisi kimi çalışmışdır. 2013-cü ildə “Central and Eastern European Networking Association” təşkilatının Gürcüstanda keçirdiyi seminarında Azərbaycan nümayəndələr qrupu ilə birgə iştirak etmişdir.
2015-ci ildə Türkiyə respublikasının İzmir şəhərində Ege Universiteti Beynəlxalq Kompüter İnstitutunda İnformasiya Texnologiyaları və İnternet Təhlükəsizliyi üzrə magistr təhsilinə başlamışdır. 2017-ci ildə Ege universitetinin professoru Mehmet Emin Dalkılıçın rəhbərliyi ilə “DCTCP protokolunun araşdırılması və təhlükəsizlik analizi” adlı bitirmə tezisini müdafiə edərək magistr təhsilini başa vurmuşdur.
2017-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İnformasiya iqtisadiyyatı və texnologiyaları” kafedrasında müəllimdir.

Азизов Илькин Али оглы
В 2010 году поступил на факультет Механизации и информационных технологий по специальности информационных технологий и системной инженерии Азербайджанского архитектурно-строительного университета, который окончил в   2014 году.
С 2012 года приступил к трудовой деятельности в центре ИКТ Азербайджанского архитектурно-строительного университета.  В разные годы работал на частных предприятиях в качестве сетевого инженера. В 2013 году с группой представителей Азербайджана принял участие в семинаре организации “Central and Eastern European Networking Association”, состоявшемся в Грузии.
В 2015 году начал магистерское образование по Информационным технологиям и безопасности интернета в Международном компьютерном институте при университете Еге Турецкой Республики.   В 2017 году под руководством профессора университета Еге Мехмета Эмина Далкылыча защитил выпускную работу на тему «Исследование протокола DCTCP и анализ безопасности» и завершил магистерское образование.
С 2017 года работает на должности преподавателя кафедры «Информационная экономика и технологии» Азербайджанского государственного экономического университета.