riyaz_rita_fotof.-r.e/n., dos. Sərdarova Rita Əmrah qızı
1979-cu ildə Sumqayit şəhərində 15 sayli orta məktəbin birinci sinfinə daxil olmuş, 1989-cu ildə həmin məktəbin 10-cu sinfini bitirmişdir.
1990-cı ildə Bakı Dövlət Universitetinin Mexanika-riyaziyyat fakultəsinə daxil olmuşdur. Eyni zamanda ATU-nun “Tibbi-bioloji fizika” kafedrasinda  laborant isləmisdir.
1998-ci ildən Baki Əmtəəşunasliq-Kommersiya İnistitutunun “Ali riyaziyyat” kafedrasinda baş laborant vəzifəsində calışıb.
2001-ci ildən Azərbaycan Dovlət İqtisad Universitetində assistent vəzifəsində calışıb.
2002-ci ilde AMEA-nın RMİ dissertanti olmuşdur.
2008 -ci ildə namizədlik dissertasiya işini müdafiı etmiş və Azərbaycan Respublikasinin Prezidenti yanında Ali Attestasiyası Komissiyasınin qərarı ilə fizika-riyaziyyat elimləri namizədi  alimlik dərəcəsi verilmisdir.

к.ф.-м.н., доц. Сардарова Рита Амрах гызы
В 1990 году поступила на механико-математический факультет Бакинского государственного университета. В то же время работала на кафедре «Медицинская биологическая физика» АМУ на должности лаборанта.
С 1998 года работала в Бакинском государственном товароведно-коммерческом институте на кафедре «Высшая математика» на должности старшего лаборанта.
С 2001 года работала в Азербайджанском государственном экономическом университете на должности ассистента.
В 2002 году была диссертанткой НАНА.
В 2008 году защитила кандидатскую диссертацию и по решению Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики получила ученую степень кандидата физико-математических наук.
В декабре 2016 года за плодотворную научно-педагогическую и трудовую деятельность была объявлена благодарность.