07 aprel 1974-cü ildə anadan olmuşdur.
1997-ci ildə M.Ə. Rəsulzadə adına Bakı Dövlət Universiteti Sosial Elmlər və Psixologiya fakültəsinin “Fəlsəfə” bölməsini fərqlənmə diplоmu ilə bitirərək filоsоf, fəlsəfə müəllimi iхtisаsı аlmışdır.
08.06.2002-ci ildə BDU-nun Еlmi Şurаsındа “Azərbaycan Romantizminin fəlsəfəsi (Məhəmməd Hadi irsinin tədqiqi əsasında)” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmiş, 19.12.2003-ci ildə Аzərbаycаn Rеspublikаsı Prеzidеnti yаnınıdа ААK-ın qərаrı ilə fəlsəfə еlmləri nаmizədi (f.ü.f.d.) аlimlik dərəcəsi аlmışdır.
16.09.2016-cı ildə AMEA-nın Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunda “Fəlsəfi fikir tаrixində Rоmаntizm mərhələsi (XVIII-XX əsrlər)” mövzusundа dissertasiya işini müdafiə etmiş, 04.07. 2018-ci ildə AAK-ın qərarı ilə fəlsəfə üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almışdır.
1997- ci ildən “Fəlsəfə” kаfеdrаnın bаş lаbоrаntı, 2000-ci ildən müəllim, 2002-ci ildən bаş müəllim kimi çalışmış, 2012-ci ildən dоsеnt vəzifəsinə kеçirilmişdir.
Magistatura qruplarında “Ali məktəb pedoqogikası”, “İqtisadiyyat fəlsəfəsi”, “Estetika”, Bakalavr qruplarında “Fəlsəfə”, “Sosial pedoqogika”, SABAH Mərkəzində “Mədəniyyətşünaslıq”, “Multikulturalizmə giriş” və s. fənlərini tədris edir.
2017-ci ildə Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm mərkəzinin;
2018-ci ildə “Müasir müəllimin fərdi işçi planının (Syllabus) tərtibi” Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, ADA Universiteti, SABAH Mərkəzinin;
2020-ci ildə UNEC-in təşkilatçılığı ilə “Distant təhsildə tədrisin təşkili və metodiki təminat” mövzusunda təşkil olunan bir sıra digər təlimlərində iştirak etmiş və sertifikatlar qazanmışdır.
2 mоnоqrаfiyаsı (“Məhəmməd Hаdi Rоmаntizminin fəlsəfəsi”, (2003), və “Rоmаntizmin fəlsəfəsi” (2011)) 1 mеtоdiki vəsаiti (Fəlsəfə və sоsiаl gеrçəklik, 2007), “Mədəniyyətşünаslıq” fənni üzrə dərs vəsаiti, fəlsəfə üzrə tədris prоqrаmı və 70-dan artıq еlmi məqаləsi çаp еdilmişdir.
Məqаlə və tеzisləri АBŞ, İngiltərə, Türkiyə, Bolqarıstan, Çexiya, Macarıstan, Pоlşа, Rusiyа, Bеlаrus, Ukrаynа, Kаzахstаn, Tаcikstаn Pakistan, Misir kimi ölkələrdə nəşr оlunmuşdur. Məqalələrdən 2-si “SCOPUS”, 2-si isə Web of Science indeksli jurnallarda çap edilmişdir.
2020-2021-ci il müəllimlərin reytinq siyahısında 25-ci yeri tutmuşdur.
2019-cu ildən AMEA-nın Fəlsəfə və Sosiologiya İnstitutunun Dissertasiya Şurasının üzvüdür. İxtisası üzrə 10-dan artıq dissertanta oppanentlik etmişdir.
Kаfеdrаdа tədris оlunаn fənlər üzrə prоqrаm, tədris-mеtоdiki vəsаitlərin, intеrаktiv mühаzirələrin və tеstlərin hаzırlаnmаsını həyata keçirir.
2020-ci ildə UNEC-in 90 illik yubileyi münasibətilə yüksəkixtisaslı mütəxəssislərin hazırlanmasındakı xidmətlərinə görə Fəxri Fərmanı ilə təltif olunmuşdur.

She was born on April 7, 1974.
In 1997 she graduated with honors from the Department of Philosophy, Faculty of Social Sciences and Psychology, Baku State University and specialized in Philosopher and Philosophy teacher.
On 08.06.2002, she defended her candidate’s thesis on “Philosophy of Azerbaijani Romanticism (based on the study of the heritage of Muhammad Hadi)” at the Scientific Council of BSU, and on 19.12.2003, she got a scientific degree of candidate of philosophical sciences (PhD) by the decision of the HAC under  the President of the Republic of Azerbaijan.
On 16.09.2016, she defended her thesis   on the topic “Romanticism in the history of philosophical thought (18th-20th centuries)” at the Institute of Philosophy and Law of ANAS, 04.07. In 2018, by the decision of the HAC, she received the scientific degree of Doctor of Sciences in Philosophy.
Since 1997, she worked as the head laboratory of the “Philosophy” department, since 2000 as a lecturer, since 2002 as a head teacher, and since 2012 she has been transferred to the position of associate professor.
She teaches “High school pedagogy”, “Philosophy of economics”, “Aesthetics” in the master groups, “Philosophy”, “Social pedagogy” in the bachelor groups, “Cultural studies”, “Introduction to multiculturalism” in the SABAH Center, etc.
She participated in a number of trainings, for example, in 2017, at Baku International Multiculturalism Center;  at  “Compilation of the individual work plan (Syllabus) of the modern teacher” of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan in 2018, at ADA University, SABAH Center.  In 2020, she participated in a number of other trainings organized by UNEC on the topic of “Organization of  teaching  and methodical provision in distance education” and received certificates.
Her  2 monographs (“The Philosophy of Muhammad Hadi Romanticism”, (2003), and “The Philosophy of Romanticism” (2011)), a methodological aid  (Philosophy and social reality, 2007), a textbook on the subject of “Cultural Studies”, a curriculum for philosophy and 70 more than scientific articles have been published.
Her articles and theses have been published in countries such as the USA, England, Turkey, Bulgaria, Czech Republic, Hungary, Poland, Russia, Belarus, Ukraine, Kazakhstan, Tajikistan, Pakistan, and Egypt. 2 of the articles were published in “SCOPUS” and 2 in Web of Science indexed journals.
She took the 25th place in the 2020-2021 teachers’ ranking  list.
Since 2019, she has been  a member of the Dissertation Council of the Institute of Philosophy and Sociology of ANAS. She has supervised more than 10 theses  in her  specialty.
She  implemented the preparation of the program, teaching-methodical aids, interactive lectures and tests for the subjects taught in the department.
In 2020, on the occasion of the 90th anniversary of UNEC, she was awarded the Order of Honor for her services in the training of highly qualified specialists.
From 20.04.2022, she was transferred to the position of professor of the “Humanities” department of UNEC.